پنج سال زندان برای روس‌هایی که دوره قرنطین کرونا را نقض کنند

© Sputnik / Ilya Timin /  مراجعه به بانک تصاویر پنج سال زندان برای روس‌هایی که دوره قرنطین کرونا را نقض کنند
پنج سال زندان برای روس‌هایی که دوره قرنطین کرونا را نقض کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ستاد بهداشت مسکو اعلام کرد: کسانی که وضعیت قرنطینه ای کرونا ویروس را نقض کنند با پنج سال زندان مجازات مواجه خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان بهداشت مسکو روز یکشنبه دستورالعملی را منتشر کرد که بر اساس آن افرادی که مشمول قرنطین کرونایی می‌شوند درصورت خودداری از بسر بردن در قرنطین، در صورت انجام این عمل تا پنج سال زندان مجازات خواهند شد.

 اولین بیمار کرونا ویروس در مسکو بهبود یافت - اسپوتنیک افغانستان
اولین بیمار کرونا ویروس در مسکو بهبود یافت

با حكم دولت فدراسیون روسیه در تاریخ 31 جولای سال 2020 به شماره 66 مربوط به عفونت كرونا ویروس (2019-nCoV) در لیست بیماری هایی كه دیگران را تهدید می كند، درج شده است.

در پیام خاطرنشان می شود که رعایت وضعیت با نظارت تصویری کنترل می شود و در صورت نقض حالت خود قرنطین شهروندی جرم جنایی محسوب گردیده و سلب آزادی به مدت پنج سال اتخاذ می شود.

مطابق قانون جزایی روسیه، نقض قوانین بهداشتی و اپیدمیولوژیک و در نتیجه سهل انگاری یک بیمار در ابتلای افراد انبوه، با جریمه نقدی حداکثر 80 هزار روبل (معادل ۱۲۰۰ دلار) یا به میزان حقوق شخص محکوم یا سایر درآمد برای مدت زمان تا 6 ماه قابل مجازات است. یا با محرومیت از حق اشغال برخی سمتها یا مشغول انجام فعالیتهای خاص برای مدت زمان حداکثر 3 سال یا کار اجباری برای مدت زمان حداکثر 360 ساعت یا کار اصلاحی برای مدت زمان حداکثر یک سال یا محدودیت آزادی تا یک سال اعمال می گردد.

اگر به دلیل سهل انگاری فرد مبتلا فردی جان خود را از دست دهد، مجازات کار اجباری برای مدت زمان حداکثر 480 ساعت یا کار اصلاحی برای مدت 6 ماه تا 2 سال یا کار اجباری برای مدت حداکثر 5 سال یا حبس برای مدت مشابه فراهم می شود.

در رابطه با پیرامون مربوط به كرونا ویروس در مسكو، توضیحات مشابه، در وب سایت وزارت بهداشت شهر نیز منتشر شده است.

در حال حاضر، مطابق فرمان شهردار مسکو، خود انزوایی برای اتباع روسیه ورودی به پایتخت روسیه از چین، کوریای جنوبی، ایتالیا، ایران، فرانسه، آلمان و اسپانیا اجباری است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала