خلیل‌زاد به منظور گفتگو با عبدالله عبدالله دوباره به کابل آمد

© Photo / Dr.Aخلیل‌زاد به منظور گفتگو با عبدالله عبدالله دوباره به کابل آمد
خلیل‌زاد به منظور گفتگو با عبدالله عبدالله دوباره به کابل آمد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان امروز چهارشنبه (14 حوت) دوباره به کابل آمده است با رئیس اجراییه دیدار و گفتگو کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ریاست‌اجراییه می‌‎گوید که آقای خلیل‌زاد، با عبدالله عبدالله، رئیس‌ اجراییه دیداری داشته‌است. قرار است آقای خلیل‌زاد، با رئیس‌جمهور و شماری دیگر از سیاسیون نیز دیدار داشته باشد.

سفر آقای خلیل‌زاد به کابل، چهار روز پس از امضای توافق صلح با طالبان انجام می‌شود. آقای خلیل‌زاد به نماینده‌گی از حکومت امریکا روز شنبه (10 حوت) پای توافق صلح با طالبان امضا کرد.

قرار است گفتگوهای میان افغانان تا چند روز دیگر آغاز شوند – گفت‌وگوهایی که بر بنیاد گفته‌های امریکا و طالبان، تا ده روز پس از امضای توافق صلح امریکا و طالبان آغاز شوند.

برای این گفتگوها، حکومت افغانستان و سیاسیون نیز آماده‌گی می‌گیرند؛ چنان‌که چهره‌های نزدیک به عبدالله عبدالله می‌گویند که آنان در هماهنگی با دیگر احزاب و جریان‌های سیاسی هیئت گفتگوکننده‌ای را آماده ساخته‌اند و اگر هیئت همه‌شمول ایجاد نشود، احتمال دارد که زمان برگزاری گفتگوهای میان افغانان به تاخیر بیافتد

اما، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست‌جمهوری می‌گوید که با تمامی احزاب و جریان‌های سیاسی گفتگوها جریان دارد و به‌زودی هیئت گفتگوکننده اعلام خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала