دو ایرانی که به اثر کرونا جان باختند با مردم چین در تماس نبودند

© REUTERS / CNSphotoدو ایرانی که به اثر کرونا جان باختند با مردم چین در تماس نبودند
دو ایرانی که به اثر کرونا جان باختند با مردم چین در تماس نبودند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک عضو کمیته ملی بیماری‌های عفونی در وزارت صحت عامه ایران می‌گوید دو ایرانی که به اثر ویروس کرونا در شهر قم این کشور جان باختند، با شهروندان چینایی هیچ در تماس نبودند.

به گزارش اسپوتنیک، مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی در وزارت صحت عامه ایران، گفت که دو ایرانی که به اثر ویروس کرونا در شهر قم این کشور جان باختند، با شهروندان چینایی و یا افراد که در چین بودند، هیچ در تماس نبودند.

شماره قربانیان ویروس کرونا در چین به 2118 نفر رسید  - اسپوتنیک افغانستان
شماره قربانیان ویروس کرونا در چین به 2118 نفر رسید

پیش از این، روز چهارشنبه وزارت صحت عامه ایران اعلام کرد که دو تن در شهر قم به اثر ویروس کرونا جان ‌های خود را از دست دادند. و همچنان این وزارتخانه یادآورد شد که تاهنوز هیچ مورد دیگر در مناطق دیگر کشور ثبت نشده است.

یک مقام ارشد در وزارت صحت کشور می‌گوید که کمیته بیماری‌های عفونی این وزارت در حال بررسی سرایت این ویروس در شهر قم است. به گفته وی، به احتمال زیاد این بیماری از طریق یکی از مسافرانی که از یکی از کشورهای هماسیه وارد کشور شده منتقل شده است. اگر چه ما نمی‌توانیم محل انتقال ویرورس را تایید کنیم.

پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش دو بیمار در شهر قم ایران که احتمال می‌رفت به کرونا مبتلا شده باشند، روز گذشته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صحت عامه ایران اعلام کرد که هر دو بیمار ساعتی پیش جان باختند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسمبر سال 2019 در شهر ووهان چین شناسایی شد. مقامات شهرداری ووهان در 31 دسمبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این «بیماری مرموز» مبتلا شده اند.

واکسینی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر داکتران در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن بیر و بار و عمومی خودداری کنند.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала