معنوی: رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی به حکم عبدالله ممنوع‌الخروج شده‌اند

© Sputnik / Shafi Karimiاعتراضات دسته اتنخاباتی داکتر عبدالله
اعتراضات دسته اتنخاباتی داکتر عبدالله - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی ادعا می‌کند که رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی با حکم داکتر عبدالله عبدالله ممنوع‌الخروج شده‌اند تا از خیانتی که انجام داده‌اند پاسخ دهند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، فضل‌احمد معنوی عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی، در توییتر خود نوشته که رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری، به هر سفارتی كه مراجعه كرده‌اند ويزه برای‌شان داده نشده است.

وی نوشته:"رهبری كميسيون‌های انتخاباتی به هر سفارت كه مراجعه كردند ويزه برايشان داده نشد. ارگ پاسپورت‌های سياسی به آنها توزيع كرد تا به كشور تركيه كه پاسپورت سياسی رفع ويزا است گريخته بتوانند. با حكم دوكتور عبدالله ممنوع الخروج گرديدند تا از خيانت كه انجام داده‌اند پاسخ دهند جزاء عمل حق است".

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که کمیسیون انتخابات شام روز گذشته (سه‌شنبه 29 دلو) نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

یادآوری می کنیم، که حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات گفت که از مجموع 1823948 رای، اشرف غنی با بدست آوردن 923592 رای که معادل 50.64 درصد می‌شود برنده‌ی انتخابات ریاست جمهوری است. بربنیاد گفته‌های خانم نورستانی، عبدالله عبدلله ۷۲۰۸۴۱ رای معادل 39.52 درصد را بدست آروده و حکمتیار 7241 رای معادل 30.85درصد را بدست آورده اند.

اما ساعاتی پس از اعلام نتایج نهایی از سوی کمیسیون انتخابات، داکتر عبدالله عبدالله رهبر تیم ثبات و همگرایی در جمع از هواداران و اعضای ارشد این ستاد انتخاباتی در قصر سپیدار اعلام کرد که نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرد.

داکتر عبدالله گفت که بر اساس آرای شفاف و بایومتریک شده، او برنده انتخابات است و تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی حکومت همه شمول را اعلام خواهد کرد.

پیش از این نیز شماری از اعضای ارشد تیم ثبات و همگرایی گفته بودند در صورتی که نتیجه انتخابات با تقلب اعلام شود، آنان حکومت موازی اعلام خواهند کرد.

کمیسیون انتخابات افغانستان پس از شش ماه توانست نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала