برنامه 12 میلیون یورویی برای آموزش سربازان بی‌ سواد اردوی ملی

© AFP 2023 / Patrick Baz / برنامه 12 میلیون یورویی برای آموزش سربازان بی سواد اردوی ملی
برنامه 12 میلیون یورویی برای آموزش سربازان بی سواد اردوی ملی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزرات دفاع ملی می گوید تفاهم نامه تطبیق مشترک برنامه سوادآموزی اردوی ملی میان وزارت دفاع ملی و وزارت معارف افغانستان به امضاء رسید.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی ضمن ابراز این مطلب گفت: بر اساس این تفاهمنامه قرار است سربازان و افسران پایین رتبه بیسواد و یا کم سواد وزارت دفاع افغانستان زیر نظر معینیت سواد آموزی وزارت معارف آموزش ببینند و سطح سواد آنان افزایش یابد.

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در گفتگو با رسانه های خبری کابل گفت: «هدف از این برنامه تقویت هر چی بیشتر اردوی ملی بوده و به خاطر مسلکی شدن و بلند بردن ظرفیت نیروهای اردوی ملی این برنامه راه اندازی شده است.»

6 میلیون بی سواد در آلمان زندگی می کنند - اسپوتنیک افغانستان
6 میلیون بی سواد در آلمان زندگی می کنند

وزارت دفاع گفته است که برای تطبیق این برنامه بیش از 12 میلیون یورو اختصاص داده شده است. هزینه مورد نیاز اجرای این برنامه از سوی مامورت حمایت قاطع ناتو  تامین می شود و تطبیق کننده این برنامه اداره همکاری های بین المللی آلمان خواهد بود.

سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که بعد از امضای این توافقنامه اکنون مشکلی سد راه تطبیق این برنامه وجود نخواهد داشت و تمامی سربازان اردوی ملی که کم سواد و یا بی سواد اند، تحت این برنامه قرار خواهند گرفت.

 به گفته مقامات وزارت دفاع ملی این برنامه از هفته آینده آغاز خواهد شد ودر تمامی ولایات افغانستان سربازان کم سواد اردوی ملی شامل این برنامه خواهند شد.

شمار مجموعی سربازان اردوی ملی که شامل این برنامه خواهند شد، هنوز معلوم نیست، اما گفته می‌شود که اکثریت سربازان زن بی سواد هستند و تمامی سربازان زن و مرد کم سواد تحت پوشش این برنامه قرار خواهند گرفت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала