اردوغان از آمادگی عملیات نظامی در ادلب خبر داد

© AFP 2023 / Tobias Schwarz / اردوغان از آمادگی عملیات نظامی در ادلب خبر داد
اردوغان از آمادگی عملیات نظامی در ادلب خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده است که برای عملیات نظامی در ادلب سوریه آماده هستند.

به گزارش اسپوتنیک، طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه، در گفتگو با اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه، اظهار داشت که انقره برای شروع یک عملیات نظامی در ادلب آماده است. اردوغان، گفت:"اگر کشورهایی که با آنها مذاکره می کنیم اقدامات لازم را انجام ندهند، ما خودمان این کار را انجام خواهیم داد ما کاملاً برای عملیات خودمان در ادلب آماده شده ایم ، فقط مسئله زمان است، ما می توانیم هر لحظه آن را شروع کنیم ، این یک عملیات حیاتی برای ما است."
وی اظهار داشت که در صحبت تلفنی درباره اقدامات احتمالی ترکیه با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا گفتگو کرده است.

 لاروف: روسیه از اقدامات ارتش سوریه در ادلب حمایت می کند  - اسپوتنیک افغانستان
لاوروف: روسیه از اقدامات ارتش سوریه حمایت می کند

رئیس جمهور ترکیه علاوه کرد: "ما شهر ادلب را به ارتش سوریه رها نخواهیم کرد، دمشق هنوز عزم ما را درک نمی کند. ما مصمم هستیم که ادلب را به یک مکان امن برای شهروندان سوریه و ترکیه تبدیل کنیم."
در عین حال دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد که مسکو برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در ادلب همچنان به تماس های خود با انقره ادامه خواهد داد.
آقای پسکوف گفت: "ما از توافق هایی که یک سال پیش در سوچی به دست آمده بودند، راضی بودیم و این رضایت متقابل بود اما پس از اقدامات تهاجمی شبه نظامیان و گروه های تروریستی علیه نیروهای مسلح سوریه و ارتش روسیه از ادلب چنین رضایتی مطلقاً از بین رفت."
گفتنیست که در سپتامبر سال 2018 ، مسکو و انقره در سوچی توافق نامه ای برای ایجاد منطقه کاهش تنش در ادلب را امضا کردند.
ارتش سوریه در تاریخ 26 جنوری امسال در ارتباط با گلوله باران دائمی مناطق مسکونی حلب از سوی تروریست که منجر به کشته شدن ده ها غیرنظامی شده ، پیشروی در غرب این شهر را آغاز کرد.
انقره و برخی از شرکای آن در شرایط متشنج شدن اوضاع در ادلب ، دمشق و مسکو را به حمله به اهداف غیر نظامی و ارتش ترکیه متهم می کنند. روسیه و سوریه بارها اظهار داشته اند که علت بی ثباتی در منطقه اقدامات تروریست ها است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала