کشف محتمل ترین منبع ویروس کرونا توسط دانشمندان چینایی

CC BY 2.0 / NIAID-RML / کشف محتمل ترین منبع ویروس کرونا توسط دانشمندان چینایی
کشف محتمل ترین منبع ویروس کرونا توسط دانشمندان چینایی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
 به گفته دانشمندان وزارت علوم و فن آوری چین، محتمل ترین منبع ویروس کرونا خفاش ها هستند.
    قربانیان ویروس کرونا در چین از مرز 1500 تن گذشت - اسپوتنیک افغانستان
قربانیان ویروس کرونا در چین از مرز 1500 تن گذشت

به گزارش اسپوتنیک، یوآن بین رئیس بخش علمی وزارت علوم و فن آوری چین گفت:- "از دیدگاه منبع ویروس و اپیدمیولوژی، قدم به قدم از بین بردن منابع نوع جدید کروناویروس با پرندگان و دام، فرض می کنیم که خفاش ها محتمل ترین منبع پنومونی ناشی از نوع جدید ویروس کرونا هستند.

دانشمندان پیشتر گزارش داده بودند، كه نوع جدیدی ویروس کرونا 90 درصد از ارگانیسم خفاش است، که در شهر ژوشان، ولایت ژجیانگ زندگی می کند.

خُفّاش که با نام‌های شَب‌کور یا شب‌پرک یا شب‌پره نیز شناخته می‌شود، پستانداری از راستهٔ خفاش‌سانان (Chiroptera) و تنها پستانداری است، که بال دارد و می‌تواند پرواز کند. به فارسی افغانستان به آن شَب‌پَرَک چرمی و به فارسی تاجیکی به آن یا کورشاپرک می‌گویند.

یادآوری می کنیم، که به تاریخ 31 دسمبر سال 2019، مقام های چینایی از شیوع سینه بغل ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (ولایت هوبئی) به سازمان بهداشت جهانی خبر دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده این بیماری شناسایی و کروناویروس نامیدند. پس از آن سازمان بهداشت جهانی گسترش این بیماری را فوریت های بین المللی تشخیص داد و این بیماری را COVID-2019 نامگذاری کرد. شمار مبتلایان تا اکنون در چین به بیش از 66.4 هزار نفر رسیده و 1523 نفر در اثر این بیماری جان باخته اند و بیش از 500 نفر در بیرون از چین به این بیماری مبتلا شده اند که از جمله دو تن از شهروندان چین در روسیه زیر درمان هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала