چین: گسترش ویروس کرونا به پایان خود نزدیک است

CC BY 2.0 / NIAID-RML / چین: گسترش ویروس کرونا به پایان خود نزدیک است
چین: گسترش ویروس کرونا به پایان خود نزدیک است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون وزیر خارجه چین گفت، که بزودی اپیدمی ویروس کرونا به پایان خواهد رسید.
آزمایش بخشی از واکسن های ویروس کرونا بر روی حیوانات  - اسپوتنیک افغانستان
آزمایش بخشی از واکسن های ویروس کرونا بر روی حیوانات

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «کین گانگ» معاون وزیر خارجه چین امروز شنبه تاکید کرد، که پکن مطمئن است که گسترش ویروس کرونا بزودی به پایان خواهد رسید و تاثیر آن بر اقتصاد چین موقتی است.

وی که در کنفرانس امنیتی مونیخ صحبت می‌کرد افزود:- "اقتصاد چین تاثیر اپیدمی کرونا بر اقتصاد چین کوتاه مدت و موقتی خواهد بود".

گانگ همچنین گفت:- "وقتی کرونا به پایان برسد، تقاضای سرکوب شده مصرف کننده بسرعت آزاد خواهد شد و اقتصاد چین دوباره با قدرت بازخواهد گشت".

اقتصاد چین از زمان گسترش ویروس کرونا، تعلیق تولیدات کارخانه‌ها در برخی ولایت‌های این کشور، کاهش شدید سفرهای تجاری و گردشگری به این کشور و سقوط بازارهای بورس این کشور دچار افت شده است. با این حال دولت چین محرک‌های زیادی را به بازار تولیدی این کشور تزریق کرده است تا از تشدید عمق این بحران جلوگیری کند. 

یادآوری می کنیم، که به تاریخ 31 دسمبر سال 2019، مقام های چینایی از شیوع سینه بغل ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (ولایت هوبئی) به سازمان بهداشت جهانی خبر دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده این بیماری شناسایی و کروناویروس نامیدند. پس از آن سازمان بهداشت جهانی گسترش این بیماری را فوریت های بین المللی تشخیص داد و این بیماری را COVID-2019 نامگذاری کرد. شمار مبتلایان تا اکنون در چین به بیش از 66.4 هزار نفر رسیده و 1523 نفر در اثر این بیماری جان باخته اند و بیش از 500 نفر در بیرون از چین به این بیماری مبتلا شده اند که از جمله دو تن از شهروندان چین در روسیه زیر درمان هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала