طرح جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با ایران

© AFP 2023 / Jalaa Mareyطرح جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با ایران
طرح جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با ایران - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارتش اسرائیل از طرح توسعه استراتژیک تا سال 2024 رونمایی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی مطبوعاتی ارتش اسرائیل در مقابل خبرنگاران خارجی از طرح جدید توسعه استراتژیک ارتش اسرائیل رونمایی کرد.

این سند جدید تحت عنوان «مومنتوم» معرفی شده است. برنامه توسعه با توجه به تهدیدات اصلی منطقه اجرایی خواهد شد. یکی از مهمترین اهداف نیروهای مسلح اسرائیل در سالهای نزدیک مقابله به اصطلاح «ارتش های تروریستی» خواهد بود.

محمود عباس: آماده گفتگوی مستقیم با اسرائیل هستم - اسپوتنیک افغانستان
محمود عباس: آماده گفتگوی مستقیم با اسرائیل هستم

کونریکوس یکی از روسای بخش مطبوعاتی ارتش اسرائیل در این خصوص گفت: "منظور، سازمان تروریستی، دسته‌های پارتیزانی و ارتش به شکل واقعی آن نیست. آن‌ها می توانند از امکانات و ساختار ارتشی برخوردار باشند اما از نقطه نظر اخلاقی با سازمان های تروریستی قابل مقایسه هستند. تاکتیک مقابله این نوع ارتش، آموزش نیروهای زمینی برای عملیات نظامی در شرایط شهری خواهد بود. شرایط شهری یک محیط بسته و متشنج است و برای نظامیان محدودیتهای زیادی را دربردارد. ما باید سربازان خود را مطابق با این چالش آماده کنیم".

در برنامه جدید توسعه استراتژیک ارتش اسرائیل « مومنتوم»، ایران یکی از خطرات جدی برای اسرائیل نامیده شده است. در طرح جدید، همچنین از امکان جنگ همزمان در چند جبهه تعریف شده است. اسرائیل شاید مجبور شود با دو – سه دشمن وارد نبرد شود که از امکانات متفاوتی برخوردارند و به دنبال اهداف مختلف هستند.

طرح جدید اسرائیل همچنین شامل تقویت توانمندی دفاعی و تحکیم سیستم چند سطحی پدافند هوایی و ایجاد «نقاظ هوشمند» در امتداد مرزها و ساحل غربی رود اردن است. این دکترین مورد تأیید وزیر دفاع اسرائیل قرار گفته است و نتانیاهو نیز از آن حمایت کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала