سیگار: بازسازی افغانستان 2200 قربانی داشته است

© Photo / SIGARJohn F. Sopko
John F. Sopko - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
(سیگار) در تازه ترین گزارش خود گفته است که تلاش های ایالات متحده برای «بازسازی افغانستان» از سال 2002 به بعد در این کشور به قیمت جان 2200 نفر تمام شده است.

به گزارش اسپوتنیک، سیگار (اداره بازرس ویژه ایالات متحده  برای بازسازی افغانستان) در تازه‌ترین گزارش خود گفته که از سال 2002 تا اکنون، بیش از 2200 نفر در مسیر بازسازی افغانستان جان داده و 2900 تن دیگر زخمی شده‌اند.

سیگار برای تهیه این گزارش آمار کسانی را جمع آوری کرده است که در جریان فعالیت های مرتبط با بازسازی و باثبات سازی جان داده اند، نه کسانی که در فعالیت های جنگی کشته شده اند. در این گزارش آمده است که این آمار قرار است به سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان یک تصویر کلی از هزینه واقعی ماموریت افغانستان ارائه دهد.

واکنش ارگ به گفته‌های سیگار مبنی بر ازهم پاشیدن افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
واکنش ارگ به گفته‌های سیگار مبنی بر ازهم پاشیدن افغانستان

جان سوپکو رییس اداره سیگار در این گزارش گفته، از زمانی‌که جورج دبلیو بوش رییس جمهور سابق آمریکا در ماه اپریل 2002 ماموریت بازسازی افغانستان را اعلام کرد تا دسمبر 2018 میلادی 2214 تن از کارمندان بازسازی افغانستان کشته شده که در میان آنان 284 آمریکایی شامل بودند و در میدان جنگ سهم نداشتند.

در این گزارش آمده که در این شانزده سال بیشترین تلفات به کارمندان افغان وارد آمده که 131 تن آنان در بخش تامین امنیت پروژه‌ها مصروف بودند و 1447 تن دیگر آنان غیر نظامی بودند و همچنین 124 تن دیگر هم شهروندان کشورهای دیگر بودند.

سیگار گفته که این فهرست تلفات، جدا از فهرستی تلفاتی است که در میدان‌های جنگ افغانستان بر نظامیان و مردم ملکی وارد آمده است.

بر بنیاد این گزارش، از میان 284 شهروند آمریکایی که در مسیر بازسازی افغانستان قربانی شده، 216 تن سرباز و 68 تن دیگر غیر نظامی بودند.

در این گزارش گفته شده که در میان این قربانیان 100 تن از کشورهای عضو ائتلاف جهانی بوده اند که در راستای بازسازی افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала