سرنشینان هواپیمای آمریکا، اسیر طالبان هستند؟

CC0 / / سرنشینان هواپیمای آمریکا، اسیر طالبان هستند
سرنشینان هواپیمای آمریکا، اسیر طالبان هستند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طالبان با گذشت دو هفته از سقوط هواپیمای آمریکا در غزنی، اکنون گروه طالبان ادعا نموده اند که سرنشینان این هواپیما را به اسارت گرفته اند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری العهد لبنان در گزارشی نوشت: با گذشت دو هفته از سقوط هواپیمای جاسوسی ارتش آمریکا در افغانستان اخبار و اطلاعات جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد سرنشینان این هواپیما در اسارت گروه طالبان هستند .

 این مساله برگ برنده‌ای برای طالبان در مذاکرات با آمریکا خواهد بود.

این شبکه خبری از جزئیات سقوط اسرار آمیز هواپیمای جاسوسی E11A آمریکا در ولایت غزنی افغانستان پرده برداشت؛ هواپیمایی که پنتاگون، پس از اعلام سقوط آن در رسانه‌ها و تعلق این هواپیما به ارتش آمریکا، در نهایت شش ساعت بعد تسلیم شده و اقرار کرد این هواپیما متعلق به آمریکا است و این تعلل شبهات زیادی را در اذهان عموم درباره جزئیات آن ایجاد کرد.

ارتش آمریکا: سقوط یک هواپیما در غزنی را بررسی می‌کنیم - اسپوتنیک افغانستان
ارتش امریکا: سقوط هواپیما در غزنی را بررسی می‌کنیم

با وجود آن که دوهفته از سقوط هواپیمای مذکور می‌گذرد، آمریکایی‌ها هنوز هیچ پاسخ رسمی درباره دلایل و نحوه سقوط هواپیمای جاسوسی E11A و هویت سرنشینان آن ارائه نکرده‌اند در حالی که همان زمان ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرد این هواپیمای نظامی متعلق به ارتش آمریکا است و مدعی شد هواپیمای مذکور توسط طالبان ساقط شده و حامل افسران عالی رتبه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) بوده است.

العهد در ادامه نوشت: اعلام دیرهنگام و با تاخیر پنتاگون و توضیحات ناکافی درباره چرایی این رخداد و هویت سرنشینان هواپیمای E11A شک و تردیدها در این باره را بیشتر کرد و در میان گزارش‌های غیر رسمی و ضد و نقیض رسانه‌ها پس از دو روز از حادثه ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا(سنتکام) سفری محرمانه به افغانستان کرد. همچنین پنتاگون با اعلام دو اسم اصرار داشت که تنها این دو تن در هواپیمای E11A بودند که هردو کشته شدند.

به گزارش العهد، برخلاف ادعای طالبان ، هواپیمای جاسوسی آمریکا نه به دست طالبان که به خاطر نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شده بود و نیروهای طالبان بلافاصله پس از اطلاع از این ماجرا سراغ هواپیمای آمریکا رفته و با سرنشینان آن درگیر می‌شوند که به کشته شدن دو آمریکایی منجر می‌شود.

منابع به العهد گفتند که شمار سرنشینان هواپیمای جاسوسی E11A برخلاف ادعای پنتاگون بیش از دو تن بوده و همه دیگر سرنشینان این هواپیما در اسارت طالبان هستند.

به نظر می‌رسد اسارت نظامیان آمریکایی مذکور که گویا از مسئولان عالی رتبه در سیا هستند برگه برنده و اهرم فشاری برای طالبان در مذاکرات با آمریکا خواهد بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала