فرار تروریستهای ادلب به لیبیا

© Photo / Embassy of Russia in Damascusالکساندر یفیموف سفیر روسیه در سوریه
الکساندر یفیموف سفیر روسیه در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفیر روسیه: مسکو نگران نفوذ شبه نظامیان ادلب به دیگر مناطق سوریه و لیبیا هستند.

به گزارش اسپوتنیک. الکساندر یفیموف سفیر روسیه در سوریه امروز دوشنبه اظهار داشت، که مسکو نگران گسترش و نفوذ شبه نظامیان از ادلب به دیگر مناطق سوریه و لیبیا است.

ارتش سوریه کنترل بیش از 600 کیلومتر مربع را در حلب و ادلب دوباره بدست آورد - اسپوتنیک افغانستان
ارتش سوریه کنترل بیش از 600 کیلومتر مربع را در حلب و ادلب دوباره بدست آورد

یفیموف در همین راستا به آژانس خبری اسپوتنیک گفت: "وضعیت گسترش نفوذ شبه نظامیان از ادلب به دیگر مناطق سوریه و خارج از سرحدات این کشور مانند لیبیا نمی تواند باعث نگرانی روسیه نشود."

جنگ داخلی در سوریه از سال 2011 تا کنون ادامه دارد. پایان سال 2017 شکست گروه تروریستی "داعش" (ممنوع در روسیه) در سوریه و عراق اعلام شد، اما در مناطقی از سوریه پاکسازی همچنان ادامه دارد. در حال حاضر اولویت اصلی، حل و فصل سیاسی مسائل سوریه و احیای این کشور و همچنین بازگرداندن پناهجویان است. حل و فصل وضعیت در سوریه، در نورسلطان و ژینو مورد مذاکره قرار می گیرد، و کنگره گفتگوی ملی سوریه که 30 جنوری 2018 در سوچی برگزار گردید، اولین تلاش برای جمع آوری طیف وسیعی از شرکت کنندگان در دور یک میز مشترک برای مذاکره بود.

 جنگ های داخلی به کمک کشور های غربی و عربی در سوریه از مارچ 2001 بدین سو ادامه دارد. بر اساس گزراشات سازمان ملل متحد، در این مدت 220 هزار تن کشته شده اند. مذاکرات بر سر حل این بحران، در آستانه و ژینو برگزار می‌شود. امریکا از سال 2014 در خاک سوریه، بدون موافقت دولت این کشور، در برابر داعش عملیات نظامی راه‌اندازی می‌کند. روسیه از سپتامبر 2015 بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала