ملا نیازی: مذاکره کنندگان قطر نماینگان طالبان پاکستان هستند نه افغانستان

© Photo / شکست امریکا در افغانستان آسیای مرکزی را به بی ثباتی تهدید میکند
شکست امریکا در افغانستان آسیای مرکزی را به بی ثباتی تهدید میکند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون و سرپرست گروه انشعابی طالبان گفت: مذاکره کنندگان قطر نمایندگان پاکستان‌ هستند نه نمایندگان طالبان افغانستان.

به گزارش اسپوتنیک، ملا عبدالمنان نیازی، معاون و سرپرست گروه انشعابی طالبان در گفتگو با روزنامه صبح کابل اعلام کرد که مذاکره کنندگان قطر نمایندگان پاکستان‌ هستند نه نمایندگان طالبان افغانستان.

ملا عبدالمنان نیازی که در شاخه انشعابی طالبان به رهبری «ملا رسول» فعالیت دارد اظهار داشت: «چند فردی که پاکستان به عنوان نماینده طالبان در قطر نشانده، برای تمام حرف‌هایشان از پاکستان دستور می‌گیرند. آنها در واقع نمایندگی از پاکستان می‌کنند نه طالبان. حتی همین پیشنهاد کاهش خشونت نیز پیشنهاد پاکستان است.»

وی افزود: «آمریکا باید بداند که اگر با کسانی که از سوی پاکستانی‌ها به ‌عنوان نماینده طالبان معرفی شده به توافق برسند، در واقع با چند فرد پاکستانی به توافق رسیده‌ است. زیرا هیچ یکی از طالبانی که داخل افغانستان فعالیت دارند، آنها را نماینده خود نمی‌دانند.»

معاون و سرپرست گروه انشعابی طالبان اضافه کرد: «تمام تلاش پاکستان در مذاکرات قطر این است که آمریکا را فریب دهد؛ پس اگر آمریکا به صدای ملت افغانستان گوش نمی‌دهد، بهتر است مستقیما با پاکستان مذاکره کند.»

نیازی بیان داشت: من هدف آنهایی (طالبان) که از کاهش خشونت حرف می‌زنند را می‌فهمم؛ آن‌ها فکر می‌کنند که آمریکا از این معاهده دلسرد خواهد شد و دیگر آمریکا با ما کاری ندارد و ما هر کاری که بخواهیم می‌توانیم در داخل افغانستان انجام بدهیم. این کارها همه نقشه پاکستان است که می‌خواهند حکومت دست‌نشانده دیگری در داخل افغانستان داشته باشد.»

قابل ذکر است که ملا رسول حدود 5 سال پیش انشعاب خود را از طالبان اعلام کرد. پس از آن گفته می شود که ملا رسول در سال 2018 در پیشاور از سوی پاکستان باز داشت شده و برخی گزارشات نیز حاکی از آن است که و کشته شده است. اما این گروه مرگ ملارسول را تایید نکرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала