یونان برای سامانه راکتی پاتریوت عربستان باتری فرستاد

CC BY-SA 4.0 / Qrmoo3 / یونان برای سامانه راکتی پاتریوت عربستان باتری فرستاد
یونان برای سامانه راکتی پاتریوت عربستان باتری فرستاد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یونان باتری سامانه راکتی پاتریوت را به عربستان سعودی تحویل داد تا این کشور از آن برای نگهبانی از تأسیسات انرژی خود استفاده کند.
 حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو و چند هدف دیگر در عربستان  حمله  کرده اند  - اسپوتنیک افغانستان
حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو و چند هدف دیگر در عربستان حمله کرده اند

به گزارش اسپوتنیک، استیلیوس پتاس نماینده رسمی دولت یونان، روز سه شنبه اعلام کرد: یونان باتری سامانه راکتی پاتریوت را به عربستان سعودی تحویل داد تا این کشور از آن برای نگهبانی از تأسیسات انرژی خود استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: در سفر دوشنبه کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان به عربستان سعودی، به طور خاص «موضوعات ژئوپلیتیک مربوط به منطقه، تحریکات ترکیه [در مدیترانه شرقی] و ارائه باتری پاتریوت از یونان به عربستان سعودی برای نگهبانی از زیرساختهای مهم انرژی» مورد بحث قرار گرفت.

به گفته پتاس، بحث درباره این موضوع از اکتوبر 2019 آغاز شده بود. نماینده دولت یونان با بیان این كه «این سیستم دفاعی، مطمئناً تهدیدی برای سایر كشورها ندارد»، گفت:- "ارائه سیستم پاتریوت [دفاع راکتی] امنیت انرژی را ارتقا می بخشد، كشور ما را عامل ثبات در منطقه و پیوندهای ما را با عربستان سعودی تقویت می كند".

پتاس افزود:- "ایالات متحده، انگلیس و فرانسه در این ابتکار شرکت می کنند و انتظار می رود ایتالیا نیز در آن شرکت کند".

وی گفت:- "هزینه استفاده از باتری توسط عربستان سعودی به طور کامل پرداخت می شود، در حالی که قدرت دفاعی[نیروهای مسلح] یونان نیز بدون تغییر باقی می ماند".

حمله به آرامکوی سعودی

در اواخر جنوری سال روان، روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد، که سیستم های پدافند هوایی عربستان سعودی توانسته اند تا راکت های شلیک شده به سوی تاسیسات نفتی آرامکو را رهگیری کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала