اخترشناسان از کشف ترک های مرموز در جهان خبر داند

© Photo / NASA, ESA, and Z. Levy (STScI) اخترشناسان از کشف ترک های مرموز در جهان خبر داند
 اخترشناسان از کشف ترک های مرموز در جهان خبر داند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اخترفیزیکدانان می گویند که آنها "ترک" های مرموز را کشف کرده اند که در جهان رخنه کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به استناد از Live Science، دانشمندان این ترک های مرموز را "بقایای زمان" می نامند و اعتقاد دارند که آنها پس از «بیگ بنگ» نظریه ای که بر آساس ان جهان براثر انفجاری بزرگ، بوجود آمده است.

به گفته اخترفیزیکدانان، "ترک" ها بر این اساس بوجود آمدند که جهان پس از انفجار خنک شد و به چیزی که امروزه می شناسیم شبیه شد. دانشمندان این خنک شدن را " تغییر فاز" می نامند. در بعضی جاها زودتر شروع شده است و در بعضی دیگر دیرتر. در نتیجه، "حبابهای" خنک شونده ماده شکل گرفت و بیشتر و بیشتر در فضاهای وسیع گسترش یافت تا اینکه با "حبابهای" مشابه دیگری برخورد کردند.

 اخترفیزیکدانهای روسی به کلید پیدا شدن جهان نزدیک می شوند - اسپوتنیک افغانستان
اخترفیزیکدانهای روسی به کلید پیدا شدن جهان نزدیک می شوند

دانشمندان بر این باورند که وضعیت قدیمی جهان - با انرژی زیاد از انفجار بزرگ - می توانسته در مرزهای بین این "حبابهای خنک شونده" وجود داشته باشد. و در اینجا جالب ترین قسمت این قضیه شروع می شود - در مکانهایی که مناطق (حبابهای) خنک شونده با هم برخورد می کردند، ترک هایی در بافت فضا-زمان ظاهر می شدند. به گفته برخی دانشمندان، اینها همان "رشته های کیهانی" در پرتوهای تابشی هستند. بیشتر جامعه علمی آنها را از این طریق می شناسند. این رشته ها کیهانی پیش از این کشف شده بودند، اما ماهیت و دلایل پیدایش آنها کاملاً درک نشده بود. اکنون چیستی آنها روشن شده است.

در مطالعه منتشر شده، دانشمندان در مورد روش جدید برای یافتن "رشته های کیهانی" صحبت می کنند که مبتنی بر تغییر سرعت گسترش جهان است. این روش با اندازه گیری سرعت حرکت و جدایش اتم های هیدروژن از زمین به همه مناطق از فضای دور متکی است. این فیزیکدان تأکید کرد که کشف آنها کشف قرن خواهد بود، زیرا ثابت می کند که فیزیک بزرگتر و پیچیده تر از مدل استاندارد آن است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала