پمپئو از سوال در مورد اوکراین به خشم آمد

© REUTERS / ERIN SCOTTعصبانیت پمپئو از سوال خبرنگار در مورد اوکراین
عصبانیت پمپئو از سوال خبرنگار در مورد اوکراین - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر امور خارجه ایالات متحده در مصاحبه با «رادیو ملی آمریکا» ، پس از مواجه شدن با پرسشی درباره اوکراین به خشم آمد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه با  رادیوی  (NPR) از پاسخ به پرسش‌ها درباره اوکراین طفره رفت.

در مصاحبه‌ای که روز جمعه از رادیو آمریکا پخش شد پمپئو به جای پاسخ به پرسش ماری لوئیس کلی، گزارشگر این رادیو، گفت: «مطلع هستید که من برای گفت‌وگو درباره ایران با شرکت در این برنامه موافقت کردم و قصد دارم همین کار را انجام دهم. می‌دانم که سیاست ما در قبال اوکراین در طول سه سال فعالیت این دولت چه بوده است.»

پمپئو سپس بار‌ها تلاش کرد به این مصاحبه پایان دهد و این در حالی بود که کلی همچنان بر این موضوع پافشاری می‌کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه - اسپوتنیک افغانستان
قهر و غضب پمپئو علیه السیسی

وی در پاسخ به آخرین پرسش درباره اینکه آیا سیاست آمریکا در قبال اوکراین از مسیر خود منحرف شده است، افزود: «درباره این مسئله موضع روشنی داشته‌ام و دقیقا می‌دانم در حال انجام چه کاری هستیم. می‌دانم که وزارت امور خارجه چه دستورالعملی را به مقامات کشور در سراسر جهان درباره چگونگی مدیریت سیاست خارجی ما در قبال اوکراین داده است.»

کلی به دنبال این مصاحبه توضیح داد که چگونه به دفتر خصوصی پمپئو در وزارت امور خارجه احضار شد و در آنجا پمپئو

کلی گفت پمپئو از سوالات درباره اوکراین رنجیده خاطر شده و از وی پرسیده بود آیا شما فکر می‌کنید آمریکایی‌ها به اوکراین اهمیتی می‌دهند؟

پمپئو سپس از کلی خواسته بود اگر می‌تواند اوکراین را روی نقشه پیدا کند و هنگامی که کلی گفته بود می‌تواند این کار انجام دهد پمپئو نقشه را کنار گذاشت و گفت مردم این موضوع را خواهند شنید.

این خبر در حالی منتشر شد که پمپئو برای سفر هفته آینده به اوکراین آماده می‌شود؛ کشوری که اکنون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به علت تحت فشار قرار دادن آن برای گردآوری اطلاعات درباره نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آستانه استیضاح قرار گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала