افشاگر سوء استفاده جنسی کودکان لوگری به بیرون از افغانستان منتقل شد

© Sputnik / افشاگر سوء استفاده جنسی کودکان لوگری به بیرون از افغانستان منتقل شد
افشاگر سوء استفاده جنسی کودکان لوگری به بیرون از افغانستان منتقل شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
افشاگر بد رفتاری جنسی ولایت لوگر به دلیل امنیتی به بیرون از افغانستان رفته است.

 

لوگر - اسپوتنیک افغانستان
مدارک آزار جنسی کودکان در لوگر به دست کمیسیون حقوق‌بشر رسید

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، موسٰی محمودی که در اواخر ماه عقرب مدرک هایی را در باره بدرفتاری جنسی در برابر دانش‌آموزان پسر در ولایت لوگر منتشر کرد، دو هفته پیش همراه با خانواده و همکارانش به‌یکی از کشورهای همسایه افغانستان رفته است.
زمری فقیری رئیس موسسه مصئونیت و کاهش خطر روز جمعه گفت، که در انتقال او به یکی از کشورهای همسایه نهادهای جامعه مدنی همکاری کرده اند.
به گفته او، محمودی در هیچ کشوری پناهنده نشده و به‌گونه موقت به یکی از کشور‌های همسایه رفته است.
فقیری دلیل رفتن محمودی به‌بیرون از کشور را موجودیت تهدیدهای امنیتی عنوان می‌کند، که به‌گفته او در برابر محمودی، همکاران و خانواده‌اش وجود داشت.
او افزود:- "چون تهدیدهای بسیار شدید در برابر شان بود، حتٰی اعضای فامیل شان مورد بازجویی و لت‌و‌کوب قرار گرفته بودند، به‌خاطر حفظ جان شان ما مجبور شدیم به‌طور موقت از کابل به‌بیرون انتقال دهیم".
در همین حال یک منبع امنیت ملی که نمی‌خواهد در گزارش از او نام گرفته شود می‌گوید:- "در برابر محمودی تهدید وجود داشت. از همین خاطر برای چند روزی او را در امنیت ملی نگهداری کردیم".
به گفته منبع امنیت ملی:- "پس از آنکه آقای محمودی به کمیسیون حقوق بشر افغانستان تحویل داده شد نیز این نهاد متوجه امنیت او بود".
منبع امنیت ملی می‌افزاید، که بقیه نهادهای امنیتی نیز مسئولیت داشتند تا متوجه امنیت او و همکارانش باشند.
یادآوری می کنیم، که موسٰی محمودی رئیس جامعه مدنی ولایت لوگر اواخر ماه عقرب سندهایی را به‌رسانه‌ها سپرد که بر اساس آن، اخیراً بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز پسر در شش مکتب در ولایت لوگر مورد سوء استفاده جنسی برخی معلمان مکتب قرار گرفته بودند.
پس از نشر آن گزارش در رسانه‌ها، ریاست امنیت ملی افغانستان او را بازداشت کرد و طی یک نامه خبری ادعا کرد که محمودی به‌خاطر پرونده پناهندگی این ادعا‌ها را کرده است.
به‌دنبال نگرانی سازمان عفو بین‌الملل مبنی بر بازداشت شدن محمودی، امنیت ملی او را به‌کمیسیون حقوق بشر افغانستان تحویل داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала