کشف یک روش جدید برای درمان تمام انواع سرطان

© Fotolia / Photographee.euکشف یک روش جدید برای درمان تمام انواع سرطان
کشف یک روش جدید برای درمان تمام انواع سرطان  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تیمی از محققان دانشگاه کاردیف انگلستان دست به کشف جدیدی زده‌اند که می‌تواند مقدمه‌ یک دستاوردبزرگ برای مقابله با تمام انواع سرطان باشد.

به گزارش اسپوتنیک، تیمی بین‌المللی از دانشمندان نوع جدیدی از سلول ایمنی را کشف کردند که می‌تواند با حمله به اغلب سلول‌های انواع مختلف سرطان آن‌ها را از بین ببرد. این کشف دریچه جدیدی را در راه مقابله جهانی با تمام سرطان ها باز خواهد نمود.

نتایج مطالعات این تیم  که در مجله علمی Nature Immunology منتشر شده است نشان داد که می‌توان از بخشی از سیستم ایمنی بدن برای درمان انواع سرطان استفاده کرد.

قهوه چگونه با افسردگی مبارزه میکند؟ - اسپوتنیک افغانستان
تاثیر نوشیدن قهوه در مبارزه با سرطان کبد

سیستم ایمنی به بدن ما کمک می‌کند تا با عفونت‌ها مقابله کند اما همچنین می‌تواند به سلول‌های سرطانی نیز حمله کند. محققان در این کشف دریافتند که یک سلول یا لنفوسیت T در خون افراد وجود دارد که می‌تواند به طیف گسترده‌ای از سرطان‌ها حمله کند.

این بدان معناست که در آینده با استفاده از این سلول T می‌توان به جای آن‌که با توجه به شرایط بیمار درمان‌های متفاوت ارائه شود، یک درمان همه جانبه برای هر نوعی از سرطان به وجود آید که می‌تواند به سلول‌های سرطانی ریه، پوست، خون، روده بزرگ، پستان، استخوان، پروستات، تخمدان، کلیه و دهانه رحم حمله کند.

لنفوسیت‌های T نوعی گلبول‌های سفید هستند که در عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش دارند. وقتی این لنفوسیت‌ها در تماس با سلول‌های ناقص یا خارجی در بدن فعال می‌شوند، به آن‌ها حمله کرده و به ما در مبارزه با عفونت و بیماری کمک می‌کنند.

نتایج این تحقیق نشان داد که روش درمانی مذکور همچنین بافت‌های غیر سرطانی را دست نخورده باقی می‌گذارد که مساله بسیار مهمی است. اگرچه این تحقیقات همچنان در مراحل اولیه بوده و هنوز بر روی بیماران آزمایش نشده است، اما براساس یافته‌های محققان، این روش چشم انداز روشنی دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала