غنی: شرق کابل به یک منطقۀ توسعه یافته مبدل خواهد شد

© ارگ ریاست جمهوری غنی: شرق کابل به یک منطقۀ توسعه یافته مبدل خواهد شد
غنی: شرق کابل به یک منطقۀ توسعه یافته مبدل خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان امروز با شندگان ناحیه های ۱۲،۲۱ و ۲۲ شهر کابل و ولسوالی بگرامی دیدار کرد.
غنی در دیدار با باشندگام ناحیه ۶، ۷ و ۱۳: قضاوت جمعی و تشخیص مردم، نقشۀ راه من است - اسپوتنیک افغانستان
غنی در دیدار با باشندگام ناحیه ۶، ۷ و ۱۳: قضاوت جمعی و تشخیص مردم، نقشۀ راه من است

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در پنجمین نشست گفتمان ملی، با باشندگان ناحیه های ۱۲،۲۱ و ۲۲ شهر کابل و ولسوالی بگرامی، پیش از ظهر امروز در قصر سلام خانۀ ارگ دیدار کرد. در این دیدار که بانوی اول کشور و شماری از مسئولان حکومتی حضور داشتند، صفی الله هوتک به نمایندگی از معارف و جوانان، مولوی سید زین العابدین به نمایندگی از علما، رقیه بارکزی به نمایندگی از زنان، حاجی محمدگل به نمایندگی از وکلای گذر و امان الله ترین به نمایندگی از اصناف و بزرگان قومی از رئیس جمهور به خاطر اقدام و ابتکار شان در راستای حل مشکلات مردم تشکر کردند.

آنان مشکلات و پیشنهادات شان را در پیوند به ناامنی، مجازات دزدان، معارف و مکاتب، کانکریت سرک ها و کوچه ها، کانال ها، درمانگاه مجهز، غصب زمین، کمبود برق، ترانسپورت شهری، رسمی ساختن مساجد، آب آشامیدنی، سرکوب زورمندان، جلوگیری از مواد مخدر، اعمار دارالعلوم، تخصیص زمین برای هدیره، مصئونیت علما و مدارس، کاریابی برای زنان، نبود کودکستان، کمبود تشکیل پولیس، سرک حلقوی و جمع آوری و انتقال کثافات، با رئیس جمهور شریک ساختند.

در ادامه خبرنامه ارگ آمده است، که رئیس جمهور افغانستان از سخنرانان نشست بخاطر اینکه مشکلات و خواست های مردم را به صورت واضح شریک ساختند، تشکر کرده، گفت که با سمت شرق کابل برخورد دوگانه صورت گرفته است و به شاروال کابل هدایت داد تا این بی عدالتی جبران گردد و همچنان به زودترین فرصت پلان خویش را برای مشخص ساختن زمین بخاطر هدیره، تطبیق نماید.

رئیس جمهور افغانستان همچنان به شاروال کابل هدایت داد، که پس از این کثافات شهر کابل را به سمت شرق انتقال داده نمی تواند، برای این کار باید یک راه معقول سنجیده شود، چون حوصله مردم به سر رسیده است.

در این خبرنامه همچنین آمده است، که رئیس جمهور افغانستان با اشاره به این که شرق کابل به یک ساحه انکشاف یافته مبدل خواهد شد، به رئیس دافغانستان برشنا شرکت هدایت داد که در مدت سه هفته مشکل شهروندان کابل به خصوص مشکل بل های صرفیه برق شان را حل نماید، در غیر آن معاونین این اداره از وظیفه برکنار خواهند شد. وی با تاکید افزود که در زمینۀ برق، رفتار دوگانه با مردم پذیرفتنی نیست.

غنی تصریح کرده است، که سلسلۀ گفتمان ملی با مردم کابل ادامه خواهد داشت و در نتیجۀ آن باید پیشرفت های واضح به میان آید.

 رئیس جمهور افغانستان همچنان از مردم خواست تا شوراهای مردمی را به سطح کوچه، گذر، ناحیه و ولسوالی ها ایجاد کنند. وی افزود که استخدام زنان در ادارات مختلف افزایش خواهد یافت و جلو غصب زمین گرفته می شود.

پیش از این، نیز رئیس جمهور افغانستان با باشندگان چندین ناحیه دیگر کابل هم دیدار داشت.

یادآوری می کنیم، که رئیس جمهور افغانستان در زمانی که رئیس دانشگاه کابل بود، بیش از سه ماه با استادان و دانشجویان نشست های جداگانه برای حل مشکل استادان و دانشجویان داشت، که تا به امروز مشکلات مطرح شده استادان و دانشجویان به حال خودش باقی است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала