دادستانی کل: سلیم شاهین به دو سال زندان محکوم شده است

© Photo / FB / AGO / دادستانی کل: سلیم شاهین به دو سال زندان محکوم شده است
دادستانی کل: سلیم شاهین به دو سال زندان محکوم شده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دادستانی کل افغانستان از محکوم شدن یک هنرپیشه به دو سال زندان خبر داد.
صحرا کریمی، رییس افغان‌فلم - اسپوتنیک افغانستان
کلوپ ویدیو
واکنش صحرا کریمی رئیس افغان فلم در مورد کارکرد سلیم شاهین + ویدیو

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افق، جمشید رسولی؛ سخنگوی دادستانی کل گفته‌است، که سلیم شاهین به اتهام باج‌گیری سایبری از یک دختر، از سوی دادگاه ابتدایی به سه سال زندان محکوم شده بود؛ اما دادگاه استیناف این حکم را به دو سال کاهش داد. به گفته او، سه ماه می‌شود که او زندانی است.

رسولی امروز یکشنبه، ۲۹ جدی به رسانه‌ها گفته‌است، که این هنرپیشه افغانستان، چند ماه پیش با موبایل خود فیلمی را از یک دختر گرفته و می‌خواست از آن در برنامه‌های خود استفاده کند؛ اما پس از آن دختر از سلیم شاهین شکایت کرده که برای نشر این فیلم از او باج گیری می‌کند.

سخنگوی دادستانی کل توضیح داده‌است:- "پس از آن، این خانم شکایت می‌کند که شاهین از این فیلم سوءاستفاده می‌کند و باج‌گیری می‌کند، گویا اینکه در صورت عدم پرداخت پول از جانب دختر، این فیلم در صفحات اجتماعی نشر می‌شود و به دوست هایش فرستاده خواهد شد".

او افزوده که از این‌که این مسأله مطابق کد جزای کشور به عنوان «باج‌گیری سایبری» مطرح شده و جرم است، این دختر به دادستانی کل شکایت کرد و آقای شاهین باالفعل بازداشت شد.

دادستانی کل درباره فیلمی که سلیم شاهین توسط که آن باج‌گیری می‌کرده، جزئیاتی نداده‌است؛ اما شاهین گفته‌است، که این فیلم مربوط به جشن زادروز دوست یکی از هنر پیشه های زن می‌شود. به گفته او این دختر از او خواسته بود که از جشن سالگره‌اش یک بسته تصویری بسازد.

او اتهامات درباره خودش را نیز رد کرده و گفته که در بدل ساختن چنین بسته‌ای تصویری پول می‌گرفته اما فرد عارض از دادن پول خودداری کرده‌است.

یادآوری می کنیم، که سلیم شاهین سه ماه پیش زمانی که می‌خواست برای اشتراک در یک برنامه سینمایی به هندوستان برود، از میدان هوایی کابل دستگیر شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала