واکنش شدید پاکستان به سخنان رئیس ستاد دفاع هند

© Photo / Facebook/Ministry of Foreign Affairs Islamabad / واکنش شدید پاکستان به سخنان رئیس ستاد دفاع هند
 واکنش شدید پاکستان به سخنان رئیس ستاد دفاع هند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاکستان بار دیگر هند را به سیاسی بازی در فرآیند گروه ویژه اقدام ملی (FATF) متهم و آنچه را که سخنان غیرمسئولانه رییس ستاد دفاع هند خواند، محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به سخنرانی "بیپین راوات" فرمانده پیشین ارتش هند و رییس فعلی ستاد دفاع این کشور در کنفرانس بین المللی رایسینا، افزود: اشاره مقام هندی به قرار دادن پاکستان در فهرست سیاه‌ اف ای تک اف، نشان دهنده ذهنیت افراطی آنان‌ است‌

در این بیانیه آمده است که  هند در گذشته نیز از اف‌ای‌تی‌اف‌به عنوان اهرم فشار استفاده کرده و اکنون نیز درصدد سیاسی کردن فرآیند فنی گروه ویژه اقدام مالی است.

وزارت امور خارجه پاکستان ادامه داد که این کشور جامعه جهانی را از آنچه که در این بیانیه اقدامات مخرب هند عنوان شده، مطلع کرده و ما امیدوار هستیم که اعضای اف‌ای‌تی‌اف‌ اتهامات هندی را نخواهند پذیرفت.

استخدام ده ها شهروند افغانستان برای حمله به کشمیر توسط پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
استخدام ده ها شهروند افغانستان برای حمله به کشمیر توسط پاکستان

در این بیانیه‌ از رویکرد دولت هند درباره کشمیر و استمرار محدویت‌های شدید در منطقه، تصویب قانون جنجالی شهروندی و آنچه که پاکستان مدعی رفتار تبعیض‌آمیز با اقلیت‌ها در هند است، مورد انتقاد قرار گرفت.

پیش از این اواسط ماه دلو گذشته‌ نیز وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به بیانیه مشترک جاپان و هند، مواضع ضدپاکستانی عنوان شده در این بیانیه را رد، و دهلی نو را به سیاسی کردن فرآیند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) متهم نمود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала