مجلس نمایندگان به ایجاد ادارۀ امر به معروف در هرات واکنش نشان داد

© Photo / ارگ / مجلس نمایندگان به ایجاد ادارۀ امر به معروف در هرات واکنش نشان داد
مجلس نمایندگان به ایجاد ادارۀ امر به معروف در هرات واکنش نشان داد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ایجاد ادارۀ «امر به معروف و نهی از منکر» از سوی مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاۀ هرات، واکنش‌ مجلس نمایند‌گان را نیز به همراه شده‌است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، شماری از اعضای مجلس نمایند‌‎گان، در نشست عمومی امروز (شنبه، 28 جدی)، از ایجاد این اداره انتقاد کردند.

از این میان، میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایند‌گان گفت هیچ‌کس حق ایجاد قوانین شخصی را ندارد و تندروی از هرگونۀ آن، برای شهروندان کشور پذیرفتنی نیست: «نه افراطیت راست و نه افراطیت چپ مورد پذیرش مردم ماست. چیزی که در قانون اساسی است، باید... تطبیق شود نه قانون‌های شخصی».

خشم  کاربران ازنصب تابلوی تحقیر آمیز دربارۀ چه‌گونه‌گی حجاب در هرات   - اسپوتنیک افغانستان
نصب تابلوی جنجالی دربارۀ چه‌گونه‌گی حجاب زن در هرات خبرساز شد + عکس

شماری از نمایندگان دیگر برخورد این مولوی را با خبرنگاران زن در هرات نیز انتقاد کردند. این نمایند‌گان، می‌گویند اجازه ندادن خبرنگاران برای پوشش نشست خبری مجیب‌الرحمان، نوع تنعیض است و این قابل پذیرش نیست.

بلقیس روشن، عضو مجلس نمایندگان بیان داشت: «حیف آن مادری که این [مولوی مجیب‌الرحمان] را بدنیا آورده. حیف آن زنی‌که برای این بچه می‌آورد».

دو روز پیش، خبرنگاران زن در ولایت هرات که برای پوشش نشست خبری مجیب‌الرحمان رفته بودند، از سوی این مولوی اجازه نیافتند تا این نشست را پوشش بدهند – اما خبرنگاران مرد این نشست را پوشش دادند.

مجیب‌الرحمان انصاری، اخیرأ تابلوهایی را با پیام‌هایی که از سوی زنان و فعالان مدنی «زن ستیزانه» و «توهین آمیز» خوانده می‌شود، در بخش‌های شهر هرات نصب کرده‌است.

با این همه، شمار از اعضای مجلس نمایندگان، از عمل‌کردهای مجیب‌الرحمان انصاری پشتیبانی می‌کنند.

میرداد نجرابی، یکی از این نمایندگان گفت: «تعدادی، دربارۀ علما صحبت می‌کنند اصلأ به نمایند‌گی از سازمان سیاسی شان با درنظرداشت تفکراتی که دارند، برخلاف آموزه‌های دینی می‌خواهند تعداد علما را ترور شخصیت بکنند».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала