تفنگداران ناشناس دو غیرنظامی را در هرات کشتند

© Sputnik / تفنگداران ناشناس دو غیرنظامی را در هرات کشتند
تفنگداران ناشناس دو غیرنظامی را در هرات کشتند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دو روز پس از طرح امنیتی شورای نظامی هرات، تفنگداران ناشناس دو غیرنظامی را کشتند.
هرات  - اسپوتنیک افغانستان
کشته‌شدن ملا ننگیالی، فرمانده طالبان در حمله هوایی در ولایت هرات

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، دو روز پس از عملی‌شدن طرح امنیتی شورای نظامی هرات، تفنگداران ناشناس دو غیرنظامی را در این ولایت به قتل رساندند.

برمبنی طرح امنیتی شورای نظامی هرات که برای کاهش جرایم در این ولایت روی دست گرفته‌ شده‌است، گشت‌وگذار موترهای بی‌شماره و بی‌سند منع شده‌است.

برخی از اعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند، که مقام‌های محلی در شناسایی علت‌های اصلی ناامنی‌ها در این ولایت ناتوان استند و مانور شورای نظامی برای جلوگیری از تردد وسایط نقلیه، هیچ اثری در بهتر شدن اوضاع امنیتی در این ولایت نخواهد داشت.

وکیل احمد کروخی، عضو شورای ولایتی هرات گفت:- "متأسفانه این مانور در این شهر نتیجه نمی‌دهد. ما شاهد مانور نیروهای امنیتی بودیم ... باید تدابیر درست و صحیح سنجیده شود".

عبدالاحد ولیزاده، سخنگوی پولیس هرات نیز بیان داشت:- "اکنون بخش‌های کشفی ما روی [رویدادها] کار می‌کند. سرنخ کار هم بدست آمده و امیدواریم که شرکای جرمی دیگر نیز بازداشت شوند".

در همین حال، باشندگان ولایت هرات نیز از افزایش نا امنی‌ها در این ولایت نگران استند.

عبدالغفور، یکی از باشندگان هرات اظهار داشت:- "ناامنی زیاد است؛ مردم از طرف شب از خانه‌های شان بیرون شده نمی‌توانند. حتا در روز دزدی‌ها و ترورها صورت می‌گیرد".

نظیراحمد هاشمی، باشندۀ دیگر هرات نیز افزود:- "وضعیت شهر بسیار خراب شده و مردم به ستوه آمده از ناامنی شهر. من از دولت می‌خواهیم که در این باره توجه کند".

باشندگان ولایت هرات تأکید دارند، که باید عوامل اصلی ناامنی در این ولایت شناسایی شوند و سپس برای ازبین بردن آن‌ها اقدام شود.

یادآوری می کنیم، که در این اواخر نه تنها در ولایت هرات بلکه در ولایت های دیگر از جمله پایتخت ناامنی، دزدی افزایش یافته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала