قریشی: تنش میان امریکا و ایران ممکن روند صلح افغانستان را صدمه بزند

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  /  مراجعه به بانک تصاویر قریشی: تنش میان امریکا و ایران ممکن روند صلح افغانستان را صدمه بزند
 قریشی: تنش میان امریکا و ایران ممکن روند صلح افغانستان را صدمه بزند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر خارجه‌ی پاکستان می‌گوید که تنش میان امریکا و ایران ممکن به روند صلح افغانستان صدمه وارد کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون1، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان روز گذشته در مجلس نماینده‌گان این کشور گفت که صلح و ثبات در افغانستان به نفع پاکستان و منطقه است.

اما این مقام پاکستان اشاره کرد که روند صلح افغانستان از تشدید تنش و جنگ احتمالی امریکا و ایران تاثیر پذیر خواهد بود.

از سویی هم تولسی گابارد از نامزدان حزب دموکرات ریاست جمهوری امریکا هشدار داده است که جنگ احتمالی میان امریکا و ایران نبرد افغانستان را به فراموشی خواهد سپرد.

خانم گابارد در گفتگو با شبکه‌ی فاکس‌نیوز از حضور گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان و منطقه نگرانی کرده هشدار داده است که به فراموشی سپرده شدن جنگ افغانستان تبعات خطرناک امنیتی برای کشورهای منطقه و جهان خواهد داشت و سبب تقویت بیشتر هراس افگنان در این منطقه می‌شود.

قریشی: پاکستان اجازه استفاده از خاک خود علیه ایران را نخواهد داد - اسپوتنیک افغانستان
قریشی: پاکستان اجازه استفاده از خاک خود علیه ایران را نخواهد داد

مقام‌های ارشد دولت افغانستان در گفتگو با مقام‌های ایرانی گفته اند که در صورت تشدید تنش‌ها میان امریکا و ایران اجازه نخواهند داد از افغانستان در برابر همسایه‌های این کشور استفاده صورت بگیرد.

اما مقام‌های سیاسی و نظامی ایران پس از کشته شدن سلیمانی توسط امریکا هشدارهای انتقام جویی داده و تهدید کرده اند که در صورت بروز جنگ، تاسیسات نظامی امریکا را در منطقه هدف قرار خواهند داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала