تأیید حمله به پایگاه های ائتلاف آمریکا در عراق

© Photo / Public domain/U.S. Air Force/Master Sgt. Andy Dunaway / تأیید حمله به پایگاه های ائتلاف آمریکا در عراق
تأیید حمله به پایگاه های ائتلاف آمریکا در عراق  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ائتلاف آمریکایی در ساعات اولیه صبح امروز (یکشنبه) به وقت محلی وقوع دو حمله در نزدیکی دو پایگاه عراقی که میزبان نیروهای ائتلاف آمریکایی هستند، تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" ا ئتلاف آمریکایی در عراق که مدعی مقابله با داعش است در بیانیه‌ای، ضمن تاکید بر وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه‌های عراقی میزبان نیروهای آمریکایی آمده است: هیچ یک از تاسیسات ائتلاف و نیروهای آن آسیبی ندیدند اما این دو حمله احتمالا زخمی‌هایی در بین غیرنظامیان عراقی بر جای گذاشته باشند.

طبق این بیانیه، راس ساعت 19:46 بهوقت محلی منطقه بین‌المللی هدف حملات غیرمستقیم قرار گرفت که تاسیسات ائتلاف آسیبی ندیدند.

پومپئو: امریکا برای خفظ منافع اش در عراق می ماند - اسپوتنیک افغانستان
پومپئو: امریکا برای حفظ منافع اش در عراق می ماند

در ادامه این بیانیه آمده است، سر ساعت 19:50 نیز تعدادی راکت به نزدیکی پایگاه هوایی "بلد" اصابت کرد.

ائتلاف در عین حال آنچه درباره حملات به مرکز عملیات این ائتلاف در نزدیکی موصل منتشر شده را رد کرد.

به گفته این ائتلاف، نیروهای امنیتی عراق در حال تحقیق درباره این حملات هستند.

کلنل مایلز کاگینز در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: عصر چهارم جنوری دو حمله راکتی به دو پایگاه عراقی در بغداد و پایگاه بلد صورت گرفت که در مجموع تعداد حملات در دو ماه گذشته را به 13 حمله می‌رساند.

پیشتر ارتش عراق اصابت چندین راکت به داخل منطقه به شدت محافظت شده الخضرا (سبز) و محله الجادریه در بغداد و پایگاه هوایی "بلد" را اعلام کرده بود.

ارتش عراق در بیانیه خود آورد: چندین راکت به میدان مراسم‌ها و منطقه الجادریه در بغداد و پایگاه هوایی "بلد" در استان صلاح‌ الدین اصابت کرد که خسارات جانی نداشت.

به گفته یک مقام نیرو های ویژه در داخل منطقه سبز، موشک کاتیوشا به میدان برگزاری مراسم‌ها اصابت کرد، در همین حال صدای انفجار دومی در منطقه الجادریه در همجواری منطقه الخضرا در مرکز بغداد شنیده شد که بر اثر آن سه غیرنظامی جراحت‌هایی برداشتند.

همچنین یک فروند موشک کاتیوشا به پایگاه هوایی "بلد" در حدود صد کیلومتری شمال بغداد اصابت کرد.

سفارت آمریکا نیز در پی شنیده شدن این دو انفجار آژیرهای خطر را به صدا درآورد و نیروهای عراقی مسیرهای منتهی به محل سفارت را بستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала