Стадион Зенит-Арена в Санкт-Петербург - اسپوتنیک افغانستان
ورزش
تازه های ورزش افغانستان و جهان

نیویورک تایمز: امارات متحده کمپین ضد قطر 2022 را حمایت می کند

© AP Photo / Kamran Jebreiliقرض گرفتن 130 هزار دلاری یک مرد اماراتی از همسرش برای ازدواج دوم
قرض گرفتن 130 هزار دلاری یک مرد اماراتی از همسرش برای ازدواج دوم - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
روزنامه نیوریورک تایمز گزارش کرده که امارات متحده عربی تامین‌کننده منابع مالی برنامه‌های تبلیغاتی برای سلب میزبانی قطر از جام جهانی 2022 است.

به گزارش اسپوتنیک و به نقل از روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، امارات منابع مالی کمپین سلب میزبانی جام جهانی 2022 از قطر را در لندن تامین کرده و بیشتر برنامه‌های تبلیغاتی را در این راستا حمایت کرده است.

Подготовка Катара к ЧМ-2022 по футболу - اسپوتنیک افغانستان
ورزش
تلاش برای جلوگیری از مرگ کارگران ورزشگاه های قطر 2022

بر اساس این گزارش، این کمپاین مستقر در انگلستان از طریق رسانه‌ها نگرانی‌های اغراق‌‌آمیز را در مورد عدم رعایت حقوق کارگران خارجی در قطر نشر کرده و مقام‌های قطری را به پرداخت رشوه تا گرفتن میزبانی جام جهانی 2022 متهم کرده است.

در سال 2017 هم سایتی زیر نام اینترسبت آمریکا، اسنادهای خطرناکی را فاش کرد که نشان می داد این کشور برای داده نشدن میزبانی به قطر تلاش کرده است.

ایمیل یوسف العتیبة، سفیر ابوظبی در واشنگتن این اسناد را در اختیار نیویورک تایمز قرارداده که نشان می‌دهد، هزینه این کمپین از طریق بانک لوکزامبورگی با مالکیت یکی از اعضای خانواده سلطنتی انگلستان زیر نام دیوید رولند از سوی امارات پرداخت شده است.

عربستان، امارات، مصر و بحرین از 2017 به این سو بیشترین نقش را در محاصره قطر به اتهام پشتیبانی از تروریسم ایفا کرده‌اند.

سال 2010 بود که فیفا قطر را به عنوان میزبان جام جهانی 2022 معرفی نمود ولی امارات و برخی کشورهای عربی برای مختل کردن روند کار قطری ها تلاش کردند در حالیکه فیفا بارها بر برگزاری این رقابت‌ها در قطر تاکید نمود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала