شهردار تهران به عنوان سفیر همزبانی افغانستانی ها و ایرانی ها

© K. Bezhanشهردار تهران به عنوان سفیر همزبانی افغانستانی ها و ایرانی ها
شهردار تهران به عنوان سفیر همزبانی افغانستانی ها و ایرانی ها  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مهاجران افغانستانی مقیم ایران، شهردار تهران را به عنوان سفیر همزبانی میان دو ملت ایران و افغانستان معرفی کردند.
Стопка книг на столе - اسپوتنیک افغانستان
نویسنده تاجیکستانی: زبان فارسی را باید در افغانستان، ایران و تاجیکستان همگون کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در آستانه ۲۷ ماه قوس و هم زمان با روز جهانی مهاجران، شهرداری تهران اقدام به برگزاری ویژه برنامه «یلدای هم‌زبانی» با هدف تکریم مهاجران افغانستانی و ایجاد همدلی میان دو ملت ایران و افغانستان کرد.

در این ویژه برنامه که با اجرای مشترک ایمان غیاثی مجری ایرانی عصر جدید و مرجان حیدری مجری افغانستانی شبکه آی‌فیلم همراه بود، آیین مشترک شب یلدا میان دو ملت هم‌فرهنگ ایران و افغانستان جشن گرفته شد.

در کنار همه ویژه‌برنامه‌های متنوع این جشن یک اتفاق خاص از سوی مهاجران افغانستانی اتفاق افتاد، که بدون هماهنگی  قبلی پیش آمده و دست‌اندرکاران برنامه را نیز متعجب کرد.

هنگامی که مراسم تقدیر از خانواده شهدای فاطمیون و دست‌اندرکاران سریال جدید آخر خط به پایان رسید، مرجان حیدری مجری افغانستانی برنامه اعلام کرد، که به رسم آیین سنتی شب یلدای افغانستان یک خبر خوب و یا یک تصمیم خوب در این شب اعلام می‌شود.

وی در ادامه اعلام کرد، که مهاجران افغانستانی ساکن تهران به نمایندگی از مهاجران افغانستانی ساکن ایران به پاس نوع نگاه انسانی و اسلامی شهرداری تهران در تکریم مهاجران افغانستانی تصمیم گرفته‌اند، تا با اعطای تندیسی، پیروز حناچی شهردار تهران را به عنوان "سفیر هم‌زبانی" میان دو ملت ایران و افغانستان معرفی کنند.

حیدری در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم شهریاوران مهاجر که به تکریم کارگران افغانستانی شهرداری تهران پرداخته بود، گفت: نخستین بار این اتفاق در سراسر دنیا برای این قشر از مهاجران به وقوع پیوست و امید داریم در آینده نیز شاهد ادامه این نوع از نگاه و اقدام از سوی شهردای تهران باشیم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала