با ختم روند بازشماری نتایج انتخابات اعلام می ‌شود

© Photo / IEC AFG fb با ختم روند بازشماری نتایج انتخابات اعلام می ‌شود
 با ختم  روند بازشماری نتایج انتخابات اعلام می ‌شود - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
کمیسیون انتخابات می‌گویند که با ختم روند بازشماری و تفتیش آراء هفت ولایت، نتایج ابتدایی انتخابات، ششم میزان اعلام می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، روند بازشماری و تفتیش ولایات جوزجان، فاریاب، پنجشیر، سرپل، تخار، بدخشان و بغلان یکشنبه (24 قوس) از سوی کمیسیون انتخابات آغاز شد، اما در چند ولایت هنوز پایان نیافته است.

ذبیح‌الله سادات سخنگوی کمیسیون انتخابات صبح امروز سه ‌شنبه (26 قوس) در صحبت با رسانه ها گفت:" روند بازشماری که قرار بود روز گذشته در هفت ولایت ختم شود به دلیل زیاد بودن محلات بازشماری این روند در سه ولایت ختم نشده است".

آقای سادات گفت، روند بازشماری در ولایات پنجشیر، جوزجان، سرپل و تخار ختم شده است و این روند در ولایات بغلان، بدخشان و فاریاب امروز نیز جریان دارد.

واکنش ارگ به متهم شدن نورستانی به دزدی از بودجه آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
واکنش ارگ به متهم شدن نورستانی به دزدی از بودجه آمریکا

وی بیان داشت: "اوراق نتایج بازشماری و تفتیش ولایت پنجشیر به مرکز رسیده است و پروسه جمع‌بندی آن در مرکز نتایج، صبح امروز آغاز شده است و اوراق نتایج بازشماری و تفتیش ولایات جوزجان، سرپل و تخار در راه است امروز به مرکز می‌رسد".

سخنگوی کمیسیون درباره اعلام نتایج انتخابات گفت:" ما وقت دقیق اعلام نتایج را گفته نمی‌توانیم همینکه پروسه بازشماری و تفتیش هفت ولایت ختم شود نتایج انتخابات اعلام می‌‎شود".

روند بازشماری و تفتیش بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 18 ماه عقرب از سوی کمیسیون انتخابات در 34 ولایت آغاز شد که با مخالفت‌ برخی تکت‌های انتخاباتی این روند متوقف شد و دوباره به تاریخ 26 عقرب از سر گرفته شد. این روند در 27 ولایت کشور تکمیل شد اما هواداران تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی مانع بازشماری آراء در 7 ولایت شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала