رئیس جمهور سابق سودان زندانی شد

© REUTERS / Mohamed Nureldin Abdallah رئیس جمهور سابق سودان زندانی شد
 رئیس جمهور سابق سودان زندانی شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهوری سابق سودان که به مدت 30 سال قدرت را در این کشور در دست داشت به گذراندن دو سال حبس در یک مرکز بازپروری محکوم شد.

به گزارش اسپوتنیک، جلسه محاکمه عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام فساد امروز (شنبه) در میان تدابیر شدید امنیتی آغاز شد. در این جلسه وی در ابتدا به 10 سال حبس و سپس با حکم قاضی به دو سال حبس در یک مرکز اجتماعی محکوم شد.

خاطر نشان می گزدد که در خانه‌ای که رئیس جمهور سابق سودان زندگی می‌کرده مبلغ 6 میلیون و 321 هزار یورو (معادل 5 میلیارد پوند سودانی) پیدا شده است.

دادگاه محاکمه عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام فساد در حالی برگزار شد که تدابیر امنیتی گسترده برای مقابله با راهپیمایی‌های مردمی در خارطوم اتخاذ شده است.

دادگاه سودان امروز حکم نهایی را علیه رئیس جمهوری برکنار شده این کشور به اتهام پولشویی، فساد و کسب مال از راه غیرقانونی صادر کرد و در این پرونده وی به 10 سال حبس محکوم شد.

اما در همین جلسه قاضی حکم البشیر را با توجه به این که سن البشیر بیش از 70 سال است و طبق قوانین سودان نمی‌تواند به زندان منتقل شود، به 2 سال حبس در یک کانون اصلاح اجتماعیو مصادره اموال وی تبدیل کرد.

هیات وکلای مدافع بشیر نیز در واکنش به این حکم‌ها، ضمن ابراز تردید در شرایط محاکمه، این دادگاه را سیاسی خواند.

عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان با توجه به احتمال آغاز راهپیمایی‌هایی در خارطوم همزمان با آغاز جلسه محاکمه عمر البشیر، عصر جمعه نشستی نظامی-امنیتی با حضور فرماندهان دستگاه‌های امنیتی برگزار کرده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала