عبدالله: سلامت جامعه به سلامت زنان بستگی دارد

© Photo / Facebook/moiعبدالله عبدالله
عبدالله عبدالله  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رییس اجرایی حکومت می گوید، تلاش‌ها برای پایان خشونت علیه زنان نباید به برنامه های چند روزه خلاصه شود، بلکه پایان خشونت نیازمند تلاش‌های پی‌گیر و دوامدار است.

به گزارش اشپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، امروز سه‌شنبه(۱۹قوس) در برنامه اختتامیه کمپاین 16 روزه محو خشونت علیه زنان گفت: “از آن جایی که خشونت در برابر زنان خلاف موازین اسلامی و انسانی است، با عاملان آن باید برخورد جدی صورت گیرد.”

او افزود، هرنوع برخورد خشونت‌آمیز محکوم است و سلامت جامعه به سلامت زنان بستگی دارد.

توصیه عبدالله زنان: تسلیم شرایط نامساعد کاری نشوید - اسپوتنیک افغانستان
توصیه عبدالله به زنان: تسلیم شرایط نامساعد کاری نشوید

 عبدالله ادامه داد: “برای دستیابی به توسعه پایدار باید به خشونت علیه زنان نقطه پایان بگذاریم و در افغانستان هنوز هم نمونه‌های تکان دهنده خشونت در برابر زنان وجود دارد، اما در نتیجه تلاش نهادهای مختلف و همکاری علمای دین، این آمار نسبت به سال های گذشته کاهش قابل توجه داشته است”.

او در بخش دیگری از سخنان اش گزارش سوءاستفاده جنسی از کودکان در لوگر را تکان دهنده خواند و گفت، باید این موضوع از مراجع عدلی و قضایی مورد پیگیری قرار گیرد.

او تاکید کرد: “وقتی به ارقام می بینیم، ارقامی ارایه می شود که افزایش خشونت را نشان می دهد. این ارقام به دلیل آگاهی مردم بالا می رود. در گذشته آگاهی وجود نداشته و خشونت علیه زن یک بخش قبول شده بود، به همین دلیل در آن زمان ارقام کم بود.”

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала