منبع: آمریکا و طالبان به امضای توافق‌نامه صلح نزدیک شده اند

© Photo / © Photo / / © Photo /دفتر سیاسی طالبان در قطر
دفتر سیاسی طالبان در قطر  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
یک منبع معتبر از دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهار کرد که مذاکرات این گروه با آمریکا امروز نیز در روز سوم ادامه خواهد داشت. وی گفته است که امریکا و طالبان به امضای توافقنامه صلح نزدیک شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع نزدیک به طالبان در صحبت با رسانه ها از حتمال امضای توافقنامه صلح میان نمایندگان گروه طالبان و ایالات متحده تا پایان هفته جاری خبر داد. وی گفت: امریکا و طالبان در طی هفته جاری توافقنامه صلح را امضا می‌کنند و بر اساس توافقنامه مذکور، اولین آتش بس 48 ساعته در افغانستان آغاز خواهد شد.

پیشتر«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که پس از دو روز گفت‌وگوی متوالی بین هیئت سیاسی این گروه با تیم مذاکره کننده آمریکا این گفت‌وگوها امروز در روز سوم نیز ادامه می‌یابد.

شاهین افزود که در صورت امضای توافقنامه با طرف آمریکایی طالبان گذرگاه امنی را برای نیروهای آمریکایی فراهم می‌کنند تا از طریق آن و بدون هیچ تهدیدی افغانستان را ترک کنند.

ارگ: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل اتخاذ می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
ارگ: هرگونه توافق با طالبان با هماهنگی کابل اتخاذ می‌شود

آمریکا و طالبان روز شنبه پس از 3 ماه توقف در مذاکرات گفت‌وگوهای رسمی را آغاز کردند و به گفته طالبان مذاکرات دقیقاً از جایی آغاز شده است که طرف آمریکایی آن را تعلیق کرده بود.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان پیش از این نیز گفته بود که محور مذاکرات امضای توافقنامه صلح و موضوعات مربوط به آن بوده است.

این در حالی است که ارگ ریاست جمهوری مدعی می‌باشد که گفت‌وگوهای کنونی ادامه مذاکرات قبلی آمریکا و طالبان نیست و در نشست کنونی پیش شرط‌های دولت افغانستان از جمله کاهش خشونت‌ها و مسئله آتش‌بس نیز مطرح است.

گفتنی است که این مذاکرات در حالی آغاز شده است که چندروز پیش دونالد ترامپ در سفری مخفیانه به کابل آمد و پایگاه نیروهای آمریکایی در بگرام نیز مدعی شد که طالبان آماده آتش‌بس است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала