ترامپ: سالهاست من موبایل شخصی ندارم

© AP Photo / Evan Vucci ترامپ: سالهاست من موبایل شخصی ندارم
 ترامپ: سالهاست من موبایل شخصی ندارم - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس‌جمهور امریکا گزارشات مبنی بر بی‌توجهی به هشدار‌های امنیتی درباره استفاده از تلفن همراه شخصی خود را نادرست خواند و گفت چند سال است موبایل ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گزارش‌های مبنی بر استفاده از تلفن همراه شخصی خود برای برقراری تماس علی رغم تهدید رهگیری مکالمات و پیام های محرمانه توسط سازمان های اطلاعاتی خارجی را تکذیب و تاکید کرد تنها به تلفن‌های مورد تائید دولت اعتماد دارد.

رئیس جمهور مریکا در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد نوشت: سی ان ان خبر جعلی گزارش داد که من علی‌رغم هشدار‌های امنیتی مکرر، همچنان از تلفن همراه شخصی برای تماس استفاده می‌کنم. این اطلاعات و گزارش‌ها کاملا اشتباه است.

ترامپ در ادامه این توئیت نوشت: من سالهاست که تلفن همراه شخصی ندارم. تنها از تلفن‌های مصوب و صادر شده از سوی دولت استفاده می‌کنم. عقب نشینی کنید!

توئیت رئیس جمهور امریکا در واکنش به گزارش روز جمعه شبکه خبری سی ان ان منتشر شد.

پیشتر شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به نقل از منابع مطلع مختلف در کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا به توصیه‌های امنیتی گوش نمی‌کند و همین مسئله احتمالا ریشه چالش‌های استیضاحی اوست. منابع مطلع مختلف در کاخ سفید به سی‌ان‌ان گفتند که ترامپ همچنان از تلفن شخصی همراه خودش برای تماس تلفنی استفاده می‌کند.

این در حالی است که مسئولان کاخ سفید به وی هشدار داده اند این کار می‌تواند به جاسوسی دستگاه‌های امنیتی کشور‌های دیگر از او منجر شود. مقامات کاخ سفید می‌گویند به احتمال زیاد گفت‌وگوی تلفنی تابستان امسال رئیس‌جمهور ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین نیز شنود شده است.

ترامپ پیش از این اظهار کرده بود که آیفون قدیمی با دکمه Home بسیار بهتر از نسخه فعلی است که این به طور غیرمستقیم تأیید می کند که  او از آیفون استفاده می کند.  

وی پیش از این نیز به دلیل استفاده از تلفن شخصی خود مورد انتقاد مخالفان خود قرار گرفته بود. از نظر منتقدین، این ممکن است به سرویس های اطلاعاتی خارجی اجازه دهد به تماس های رئیس جمهور گوش دهند.

گزارش سی ان ان در حالی منتشر شد که شاهدان تحقیقات مجلس نمایندگان امریکا در خصوص استیضاح ترامپ اعلام کردند مقامات ارشد دولتی از پروتکل‌های امنیتی مرتبط با حفظ مکالمات تلفنی، از جمله مکالمات با ترامپ، از دسترسی عوامل خارجی، پیروی نمی‌کنند.

همچنین کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان امریکا بخشی از سوابق مکالمات تلفنی میان رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و برخی مقامات و تجار اوکراینی را منتشر و احتمال شنود این مکالمات را مطرح کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала