لت و کوب نگهبانان یک نماینده مجلس توسط پولیس کابل و توهین والی پکتیا به یک نماینده دیگر مجلس

© Sputnik / Zafarsha Rouyeeلت و کوب نگهبانان یک نماینده مجلس توسط پولیس کابل و توهین والی پکتیا به یک نماینده دیگر مجلس
لت و کوب نگهبانان یک نماینده مجلس توسط پولیس کابل و توهین والی پکتیا به یک نماینده دیگر مجلس  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یکی از نمایندگان مردم سرپل در مجلس می‌گوید، که پولیس حوزه دهم امنیتی شهر کابل نگهبانان او را به شدت لت و کوب کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جمهور، شریفی بلخابی نماینده مجلس نمایندگان افغانستان، که در نشست امروز شنبه(9 قوس) مجلس صحبت می‌کرد گفت، که مدیر استخبارات حوزه دهم امنیتی شهر کابل دو محافظ و یک راننده او را به شدت لت و کوب کرده و به طور غیر قانون حدود پنج ساعت در حوزه زیر نظارت گرفته است.

مجلس نمایندگان: غنی باید از مردم به خاطر رفتن به بگرام عذرخواهی کند - اسپوتنیک افغانستان
مجلس نمایندگان: غنی باید از مردم به خاطر رفتن به بگرام عذرخواهی کند

بلخابی گفت که این اتفاق بعد از ظهر روز چهارشنبه پس از آن رخ داد که او با محمد علی محقق نماینده دیگر مجلس به وزارت حج و اوقاف مراجعه کرده بود.
به گفته او، مدیر استخبارات حوزه با 20 تا 25 سرباز محافظانش را خلغ سلاح کرده و به حدی لت و کوب کرده که دست و سر آنان شکسته است.
او تاکید کرد، که محافظانش پس از پنج ساعت توقیف به ضمانت و به سختی دوباره رها شده‌اند.
بلخابی با انتقاد از رییس و هیات اداری مجلس گفت:- "شما از عزت نمایندگان دفاع نمی‌کنید؛ یک آمر حوزه با 5 رنجر و 20 تا 25 محافظ در شهر گشت و گذار می‌کند؛ اما به یک نماینده با دو محافظ کسی اجازه رفت و آمد نمی‌دهند".
احمدشاه رمضان معاون دوم مجلس نیز در این مورد گفت که چندین بار با سرپرست وزیر داخله و حوزه مربوطه تماس گرفته و به سختی موفق به رهایی محافظان آقای بلخابی شده‌است.
میر رحمان رحمانی رییس مجلس نیز به کمیسیون مربوطه وظیفه داد تا این قضیه را با جدیت بررسی کند.
از سوی هم، عبیدالله کلیمزی نماینده مردم کابل نیز در نشست امروز مجلس گفت، که نصیب مقبیل نمایندگان مردم پکتیا هم به روز پنج‌شنبه گذشته در یک نشست مقام‌های امنیتی در ولایت پکتیا از سوی والی این ولایت مورد توهین و بی نزاکتی قرار گرفته است.
آقای کلیمزی افزود، که والی پکتیا در حضور سرپرست وزرای دفاع ملی و داخله و فرمانده پولیس و فرمانده لوای ارتش در پکتیا به آقای مقبیل توهین کرده است. او نیز خواستار بررسی جدی این مساله از سوی مجلس شد.
این در حالی است، که اخیراً نمایندگان مجلس به شدت از برخورد پولیس به ویژه در شهر کابل شکایت دارند و حدود دو ماه پیش یکبار این مساله در شهر کابل جنجالی شده بود. در آن زمان مجلس نمایندگان در یک نشستی شبانه مسعود اندرابی سرپرست وزیر داخله را به مجلس فرا خوانده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала