معرفی لایحه ای روند صلح افغانستان توسط سناتوران امریکایی

© Fotolia / Vichie81 / معرفی لایحه ای روند صلح افغانستان توسط سناتوران امریکایی
معرفی لایحه ای روند صلح افغانستان توسط سناتوران امریکایی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
چند سناتور امریکایی لایحه ای را برای نظارت از روند صلح افغانستان معرفی کردند.
دیدار رئیس‌جمهور غنی با هیات مجلس سنای امریکا  - اسپوتنیک افغانستان
دیدار رئیس‌جمهور غنی با هیات مجلس سنای امریکا

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، بام منیندیز و تاد یانگ دو عضو مجلس سنای ایالات متحده برای نظارت از روند صلح افغانستان لایحه ای را معرفی کرده اند.

این سناتوران می‌گویند، که این لایحه به نمایند‌گی از هر دو حزب جمهوری خواه و دیموکرات برای نظارت کانگرس ایالات متحده از روند صلح افغانستان و حفظ دستاوردها و مبدل نشدن افغانستان به پناه گاه امن هراس افگنان تهیه شده است.

بربنیاد این لایحه هرگونه کاهش ویا بیرون شدن نیروهای امریکایی ازافغانستان بربنیاد مشوره منظم با کانگرس انجام خواهد شد.

سناتور باب منیندیز می گوید:- "هیچ پرسشی نیست که زمان کاهش شمار نیروهای امریکایی در افغانستان فرا رسیده است همزمان با این شیوه یی که ما عملیات نظامی را کاهش می دهیم نیز مهم است تا افغانستان در آشوب فرو نرود. این لایحه دوحزبی در مطابقت با اهداف حکومت امریکا برای رسیدن به یک پایان سیاسی جنگ در افغانستان به یک شیوه مناسب است".

او افزود:- "همچنان این لایحه محافظت از دستاوردهای حقوق زنان افغانستان و اقلیت‌ها که به سختی به دست آمده اند، جستجو می‌کند. افغانستان نباید هرگز به سکوی حمله‌های هراس افگنانه در برابر امریکا و هم‌پیمانان اش مبدل شود".

لایحه نظارت از روند صلح افغانستان ضرورت نظارت از تعهدات طالبان را درچارچوب یک توافق نامه صلح به شمول اطمینانی که افغانستان همچون یک سکو برای هراس افگنی جهانی مبدل نمی شود، تأیید می‎کند.

این سند وضعیت حقوق بشر، حاکمیت قانون ، آزادی رسانه ها وجامعه مدنی را درافغانستان دریک توافق صلح ارزیابی می کند.

بربنیاد این لایحه هرگونه کاهش و یا بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان بر بنیاد مشوره منظم با کانگرس انجام خواهد شد.

این لایحه همچنان حکومت ایالات متحده را ملزم می سازد تا توافق نامه نهایی با طالبان را به کانگرس بفرستد تا شرح تضمین های ضد هراس افگنی، بیرون شدن سربازان امریکایی، وضعیت گفتگوهای رو در رو میان افغانستانی ها و پیشرفت برای رسیدن به یک آتش بس جامعه  در آن گنجانیده شود.

بربنیاد این سند، باید حکومت در حد اکثر شصت روز از یک توافق نهایی با طالبان به کانگرس گزارش دهد و وزیر خارجه ایالات متحده تأیید کند، که طالبان به تعهدات شان  پابند اند و پیوندهای شان را با القاعده قطع کرده اند و به آتش بس و گفتگوها میان افغانستانی ها پابند اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала