دوستم خطاب به غنی: اشتباهات داکتر نجیب را تکرار نکن

© Photo / FVP Afghanistanجنرال دوستم
جنرال دوستم  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری خطاب به رییس جمهور غنی می گوید تاریخ گذشته و اشتباهات دوران داکتر نجیب را تکرار نکن، ما آماده هر نوع ایستاده‌گی در برابر طالبان و توطئه‌های داخلی استیم.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری افغانستان، جنرال عبدالرشید دوستم،  بعداز چاشت امروزسه شنبه (28 عقرب) در دیدار با شماری از اعضای مجلس نمایندگان و سیاسیون در شبرغان گفت:" اگر رئیس جمهور در خیال سرکوب مردم باشد، باید پیش از پیش تابوت‌اش را میخ‌زده باند."

دوستم تیم دولت ساز را متهم به سازماندهی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می کند و می گوید که این موضوع را عادی ترین فرد جامعه هم می‌داند که کی اشرف غنی دست به تقلب زده است.

دوستم به غنی: عوام فریبی، لاف زدن و دروغ پردازی را بس کن - اسپوتنیک افغانستان
دوستم به غنی: عوام فریبی، لاف زدن و دروغ پردازی را بس کن

معاون ریاست جمهوری هشدار داد که اگر پس از این سر ملت به گفته او، کدام بدختی بیاید و ملت با میل سلاح زده شود، او با مردم به میدان میاید.

بااین همه او از اشرف غنی می خواهد که تجربه گذشته را تکرار نکند در غیر آن، با خشم همگانی روبه رو خواهد شد.

جنرال دوستم اعتراف کرد که در زمان حکومت وحدت ملی که او معاون اولش است، وضعیت در همه عرصه ها بحرانی تر شده است.

به دنبال آغاز بازشماری و تفتیش بخشی از آرای ریاست جمهوری معترضان در شماری از ولایت‌ها مانع  آغاز این پروسه شدند. در شماری از ولایت ها از جمله قندوز گزارش هایی در مورد برخورد پولیس با معترضان نشر شد.

در یک مورد داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه و نامزد ریاست جمهوری مدعی شد که یکی از ناظران این تیم توسط نظامیان کشته شده است.  اما سپس وزارت داخله این خبر را رد کرد و گفت که این فرد در نتیجه اصابت هاوان کشته شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала