کمیسیون انتخابات: روند بازشماری آراء متوقف نخواهد شد

© Photo / IECکمیسیون مستقل انتخابات
کمیسیون مستقل انتخابات  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مسوولان در کمیسیون انتخابات، بازشماری آراء را از صلاحیت‌های قانونی این کمیسیون دانسته‌ می‌گویند که تکت‌های انتخاباتی می‌توانند اعتراض‌شان را به کمیسیون شکایات راجع سازند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، کمیسیون انتخابات روز گذشته یکشنبه (26 عقرب) روند دوباره بازشماری آراء در 14 ولایت باقی مانده را آغاز کرد که با مخالفت برخی‌ تکت‌های انتخاباتی مواجه شد.

داکترعبدالله عبدالله رییس تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی روز گذشته در یک نشست خبری در کابل، روند دوباره بازشمار آراء را خلاف قانون خوانده و خواهان متوقف شدن این روند شد.

اعضای شورای نامزدان ریاست جمهوری نیز اعلام کردند که تا زمانی که آراء پاک و ناپاک جدا نشوند، روند بازشماری آراء که دوباره از سوی کمیسیون انتخابات آغاز شده، مورد تایید آنان نمی‌باشد.

عبدالله: از همه گزینه ها استفاده می کنیم، خواب 2014 را نبینید - اسپوتنیک افغانستان
عبدالله: از همه گزینه ها استفاده می کنیم، خواب 2014 را نبینید

در همین حال گفته می‌شود که هواداران تیم ثبات و همگرایی، امروز نیز بار دیگر مانع بازشماری آراء در برخی ولایات شده‌اند.

اما مسوولان کمیسیون انتخابات باز شماری آراء را از صلاحیت‌های قانونی این کمیسیون دانسته می‌گویند که این روند مطابق قانون و صلاحیت‌های کمیسیون انتخابات ادامه دارد.

بر اساس برخی گزارش‌ها روند باز شماری آراء امروز دوشنبه (27 عقرب) در ولایت بدخشان نیز متوقف شده است.

معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات خطاب به مسوولان تکت‌های انتخاباتی معترض انتخاباتی گفت:" شما اعتراض خویش نسبت به کارکرد کمیسیون انتخابات را می‌توانید در این فرصت به کمیسیون شکایات انتخاباتی راجع سازید".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала