وزیر داخله ترکیه: آلمان و هالند داعش‌های خود را تسلیم می‌شوند

© AP Photo / Ahmet Bolatوزیر داخله ترکیه: آلمان و هالند داعش‌های خود را تسلیم می‌شوند
وزیر داخله ترکیه: آلمان و هالند داعش‌های خود را تسلیم می‌شوند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کشورهای هالند و آلمان تروریست‌های داعش که تابعیت این کشورها را دارند از ترکیه تسلیم می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، وزیر داخله ترکیه اعلام کرده است که کشورهای آلمان و هالند آماده هستند که تروریست‌هایی که مربوط به کشور آنها هستند را تسلیم شوند.
وزیر داخله ترکیه گفت:« جا دارد که از کشورهای آلمان و هالند تشکری کنم، آنها برای پس گرفتن گروه تروریستی داعش با خانواده‌هایشان که مربوط به این کشورها بود موافقط کردند».
این درحالیست که سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه به اخبار منتشره پیرامون آغاز روند بازگرداندن تروریست های داعشی به کشورهای غربی واکنش نشان داد.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این خصوص اعلام کرد: نمی توانیم تأئید کنیم که این افراد جنگجویان داعشی بوده اند. برلین هنور از هویت این 7 فرد اطلاعی در دست ندارد.گفتنی است، سخنگوی وزارت داخله ترکیه اعلام کرد بود که یک داعشی تبعه امریکا را بیرون کرده است و 2 تروریست دیگر آلمانی و دانمارکی را نیز امروز اخراج خواهد کرد.
این سخنگو خاطرنشان کرده بود که اقدامات مربوط به بازگرداندن 7 تروریست تبعه آلمان را انجام داده است و این افراد 14 نوامبر اخراج خواهند شد.گفتنی است «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز جمعه گفته بود ترکیه از روز دوشنبه بازگرداندن عناصر زندانی داعش را به کشورهایشان آغاز خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала