تلاش ترکیه برای گماشتن مهاجران افغان به چوپانی

© Sputnik / Vladimir Vyatkin تلاش ترکیه برای دادن مجوز چوپانی به مهاجران افغانستان
 تلاش ترکیه برای دادن مجوز چوپانی به مهاجران افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
چوپانی در مقایسه با سایر کارهای کشاورزی در ترکیه نسبتا بهتر است. با این حال، پرورش دهندگان محلی در ترکیه از کمبود متقاضی چوپانی شکایت دارند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری آناتولی، با وجود دستمزد ماهانه حداقل 5 هزار TL  لیره ترک (واحد پولی ترکیه)  و پرداخت هزینه های اضافی، ترکیه از کمبود 150 هزار چوپان رنج می برد. برای رفع این مسئله، اتحادیه پرورش دهندگان برای یک راه حل عملی به دولت متوسل شده اند: دادن مجوز به مهاجران افغانستان برای کار به عنوان چوپان.

داعش 3 چوپان و 1800 رأس دام را با خود برد - اسپوتنیک افغانستان
داعش 3 چوپان و 1800 رأس دام را با خود برد

برخی از مزارع قبلا چوپان افغانستانی را به کار می گرفتند، زیرا بسیاری از این مهاجران قبلا تجربه چوپانی دارند. با این حال ، در حال حاضر ، بیشتر آن ها کارهای غیرقانونی می کنند.

نیهات شلیک، رئیس اتحادیه مرکزی پرورش دهندگان گوسفند و بز ترکیه می گوید که مشکلات این بخش از یافتن چوپان های خوب ناشی می شود. او شکایت می کند و می گوید: مردم می خواهند وارد دامداری شوند، اما مشکلی در اشتغال چوپان وجود دارد.

به گفته این مقام ترکیه، دولت اکنون مشغول تنظیم مقررات است تا به مهاجران افغانستان اجازه دهد تا به عنوان چوپان کار کنند.

شلیک می گوید: "وقتی این قانون به مرحله اجرا برسد، شرایط کار آن ها بهتر خواهد شد و حتی قادر خواهند بود خانواده های خود را تامین کنند. پرورش در بسیاری از کشورها یک تجارت خانوادگی است و یک خانواده کوچک می توانند حداقل به 3 هزار مواشی رسیدگی کنند".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала