واکنش سخنگوی وزارت دفاع به گفته‌های میررحمان رحمانی + ویدیو

© Photo / Mir Rahman Rahmani FBمیر رحمان رحمانی، رئيس مجلس نمایندگان افغانستان
میر رحمان رحمانی، رئيس مجلس نمایندگان افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس مجلس نمایندگان کشور در نشست علنی روز گذشته مسوولین وزارت دفاع را "لافوک" خوانده و گفته بود که آنان جز "لاف‌زدن" کار دیگری انجام نمی‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک، میررحمان رحمانی، رئيس مجلس نمایندگان افغانستان در نشست علنی روز شنبه این مجلس (۱۱ عقرب) گفت: وزرای امنیتی خوشبختانه فقط لاف را یاد دارند. لاف نزنند روزی که معرفی شدند گفتند سر می زنیم سنگر می گیریم. ولی شما ببینید که هر روز سربازان ما کشته می شوند.


رحمانی با اشاره به اینکه "به خاطر کشته شدن یک سرباز امریکایی ده ماه مذاکرات صلح لغو شد" ، گفت: هر روز سربازان ما کشته می شوند. مسافران اذیت می شوند، مردم ما مصوونیت ندارند.
او خطاب به کمیسیون امنیت داخلی مجلس گفت: "این لافوک های وزارت دفاع را بخواهید و جدی صحبت کنید و نگرانی ها وکلا را مرفوع بسازند".
با این حال روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی به این اظهارات رئیس مجلس نمایندگان واکنش نشان داده می‌گوید که دستاوردهای وزارت دفاع هیچ کدام "لاف" نیست؛ بر عکس دستاوردهایی که رهبری کنونی این وزارت داشته در گذشته سابقه نداشته است.


سخنگوی وزارت دفاع ملی در صفحه فیسبوکش نوشته است: جنگ امروز از سوی رهبری وزارت دفاع ملی به گونه مسلکی و منظم، رهبری و مدیریت می شود.
آقای احمدزی افزود: در نتیجه همین رهبری مدبرانه و مسلکی جنگ است که در جریان ۸ ماه ۱۳ ولسوالی از کنترول طالبان آزاد و از وجود ترورست ها پاکسازی شده است.
او ادامه داد: در نتیجه همین رهبری جنگ است که در سال روان طالبان نتوانستد هیچ ولسوالی و شهر را سقوط بدهند، برعکس این گروه با گذشت هر‌ روز تضعیف شده و نیروهای ملی دفاعی و امنیتی مان قوی تر، مسلکی تر، پر تحرک تر و فعالیت های شان در راستای مبارزه با تروریزم و حفاظت از مردم با گذشت هر روز بیشتر می شود.
به گفته سخنگوی وزارت دفاع، در نتیجه توجه جدی و مسوولانه رهبری وزارت دفاع است که اکمالات و فرستادن نیروی کمکی به وقت به جبهات، رسانیدن مواد خوراکی، مهمات و دیگر نیازمندی های اولیه نیروهای اردوی ملی حتی در دور افتاده ترین بخش های کشور به موقع اجرا شده است و اردوی ملی امسال در هیچ سنگر و میدان نبرد به سان سال های پیش با کمبود مواد لوجستیکی رو به رو نشده و نخواهد شد.
"و در نتیجه همین مدیریت و رهبری خوب جنگ است که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی میزان عملیات های زمینی، حملات هوایی و عملیات های خاص و شبانه شان را علیه طالبان افزایش داده اند، تلفات سنگین به طالبان وارد کردند، صد ها طالب به شمول والی های نام نهاد، قومندان های کلیدی و مهم و مسوولان کمیسیون های نظامی شان را به هلاکت رساندند و اکنون در جبهه های جنگ در حال پیشروی قرار دارند."
سخنگوی وزارت دفاع تاکید کرد که این دستاورها لاف نیست، واقعیت های است که همه مردم شاهد هستند و به دو چشم سر دیده و می ببینند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала