طالبان فهرست ۸۲ نفر زندانیان شان را به خلیل‌زاد داده اند

© Photo / AMB Zalmai Khalilzadطالبان فهرست ۸۲ نفر زندانیان شان را به خلیل‌زاد داده اند
طالبان فهرست ۸۲ نفر زندانیان شان را به خلیل‌زاد داده اند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طالبان فهرست ۸۲ نفری زندانیان شان را برای تبادله با دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان، به زلمی خلیل‌زاد، فرستاده امریکا برای روند صلح افغانستان، سپرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، یک منبع نزدیک به طالبان می‌گوید که این فهرست شامل والیان، فرماندهان و چهره‌های کلیدی طالبان به‌شمول انس حقانی و حافظ رشید می‌باشد، افراد شامل این فهرست، در زندان‌های بگرام، پلچرخی و امنیت ملی در بند قرار دارند.

مولوی حنفی، عضو دفتر سیاسی طالبان در قطر در دومین نشست بینالافغانی در مسکو - اسپوتنیک افغانستان
طالبان خواستار رهایی 80 زندانی این گروه در بدل دو استاد امریکایی

وحید مژده، فعال سیاسی، در این مورد به آریانا نیوز گفته است "در این لیست که نسبتا طولانی هم است فرماندهان سابق طالبان والیان سابق بعضی افراد دیگری هم در اینجا است غیر از این دو نفر است و این دو نفر در جنگ اسیر نشده اند و کسانی اند که مستقیم در جنگ در گیر بوده اند".
در همین حال، منابع در حکومت، می‌گویند که فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان از رهبران حکومت وحدت ملی خواستار آزادسازی این زندانیان شده است تا بتواند روند از سرگیری مذاکرات صلح با طالبان را سهل‌تر کنند.
در حالیکه خلیل‌زاد به شدت و شتاب‌‍زده برای پیدان کردن راه چاره از بهر رهایی دو استاد دانشگاه امریکایی تلاش دارد، مشاور شورای امنیت ملی هم با سفیر روسیه در کابل دیده است و دوطرف برای اجماع  ملی و منطقه‌یی تاکید کرده‌اند.
پیش از این آقای خلیل‌زاد، با نمایندگان طالبان نیز در اسلام‌آباد در رابطه به رهایی این دو شهروند امریکایی و استرالیایی صحبت کرده بود، باورهای وجود دارد که سفر اخیر خلیل‌زاد به پاکستان و دیدار با رئیس ستاد ارتش این کشور، به دور از همین مورد نخواهد بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала