انتخاب افغانستان به عنوان رئیس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی

© Sputnikانتخاب افغانستان به عنوان رئیس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی
انتخاب افغانستان به عنوان رئیس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
افغانستان برای نخستین‌بار با حکم رئیس شورای سیاستگذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی به عنوان رئیس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی انتخاب شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روز یکشنبه روابط عمومی مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، مهدی کریمی، در مراسمی با حضور  فیروز الدین فیروز وزیر  صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، دکتر وحید مجروح را به عنوان ریاست این مرکز منصوب کرد.

وزارت صحت عامه: نیم نفوس افغانستان مبتلا به روانی هستند - اسپوتنیک افغانستان
وزارت صحت عامه: نیم نفوس افغانستان مبتلا به روانی هستند

دکتر کریمی هم چنین در نامه ای جداگانه از تلاش های شایسته و خدمات دکتر پرویز افشار در طول دوره ریاست این مرکز قدردانی نموده و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق کرد.

شایان ذکر است، که دکتر وحید مجروح همزمان به عنوان مشاور ارشد روابط بین الملل وزارت صحت عامه افغانستان و رابط وزارت صحت عامه افغانستان با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.
از دیگر سوابق اجرایی ایشان می توان به مواردی منجمله رئیس روابط بین الملل و سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان اشاره کرد.

مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، فدراسیونی بین المللی بوده و اعضاء شورای سیاستگذاری آن متشکل از معاونین و یا نماینده‌های با صلاحیت وزرای بهداشت و روسای تشکل های بخش بهداشت کشورهای اسلامی هستند.

یادآوری می کنیم، که این نهاد در سال ۱۳۹۴ با هدف شبکه سازی موثر فعالان حوزه بهداشت کشورهای اسلامی ایجاد شد و گردهمایی رسمی و بین المللی این نهاد تحت عنوان کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی همه ساله در شهر تهران برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، که کشورهای غیر اسلامی مانند هند، چین، روسیه، گرجستان، ایتالیا، مجارستان، صربستان و ... هم از اعضاء ناظر شورای سیاستگذاری این نهاد بین المللی هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала