یوناما از کمیسیون‌های انتخاباتی حمایت می‌کند

© Wikipedia / Shahunama یوناما از کمیسیون‌های انتخاباتی حمایت می‌کند
 یوناما از کمیسیون‌های انتخاباتی حمایت می‌کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یوناما، بار دیگر بر حمایت از تصامیم کمیسیون‌های انتخاباتی در روند شمارش آرا تاکید ورزیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، امروز دوشنبه با نشر اعلامیه‌ای یوناما یک بار دیگر بر حمایت کامل از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی به عنوان نهادهای با صلاحیت در تصمیم گیری در مورد روند مراحل انتخاباتی، تاکید می کند. یوناما از اعلام تصمیم هر دو نهاد مبنی بر اینکه تنها آرای بایومتریک شده باید شمارش شوند، حمایت می کند.

نمایندگی سازمان ملل متحد همچنین از طرف‌های دخیل در روند انتخابات به ویژه نامزدان خواسته که به تصامیم دو کمیسیون انتخاباتی در مورد روند شمارش آرا و اعلام نتایج احترام گذاشته و آن را بپذیرند.

این در حالی است که حبیب الرحمان ننگ رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که این روند روز گذشته (یک‌شنبه، 21، میزان) رسماً آغاز شده است.

آقای ننگ افزوده که روند درج معلومات به سیستم معلومات مرکزی، پس از سه روز مشوره و رایزنی با ناظران نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز شده است.

به گفته او، ناظران نامزدان انتخابات در برخی موارد مانع سرعت عمل کمیسیون انتخابات شده بودند و به همین خاطر احتمال تعویق اعلام نتایج ابتدایی انتخابات وجود دارد.

پیش از این مولانا محمد عبدالله یکی از اعضای کمیسیون انتخابات گفته بود که احتمالاً اعلام نتایج ابتدایی انتخابات برای چند روز به تعویق بیافتد.

بر بنیاد تقسیم اوقات از پیش تعیین شده، قرار است نتایج انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان به تاریخ 27 این ماه اعلام شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала