نماینده مجلس: افغانستان از سوی امریکا و طالبان به پاکستان فروخته شد

© Photo / ارگپارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان
پارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
بلقیس روشن یک عضو مجلس نمایندگان مدعی شد که افغانستان از سوی امریکا و طالبان به پاکستان فروخته شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، یک عضو مجلس نمایندگان در واکنش به مذاکرات اخیر نماینده گان امریکا و طالبان در اسلام‌آباد می‌گوید که افغانستان از سوی امریکا و طالبان به پاکستان فروخته شده است.

بلقیس روشن یکی از نماینده گان در نشست امروز چهارشنبه (17 میزان) این جرگه گفت که افغانستان از سوی امریکا و طالبان برای پاکستان به فروش گذاشته شده؛ ولی رهبران سیاسی و نهادهای دولتی افغانستان خاموش نشسته‌اند.

پارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان
هشدار نمایندگان مجلس از بحران احتمالی پسا انتخابات

خانم روشن هشدار داد که اگر خاموشی نهادهای سیاسی از جمله حکومت و شورای ملی در خصوص توافقات اخیر امریکا و طالبان در پاکستان ادامه یابد، طالبان بیشتری از زندانهای کشور آزاد و نیروهای بیشتر امنیتی در صفوف جنگ کشته خواهند شد.

خانم روشن از تمامی سیاسیون و نهادهای سیاسی کشور خواست که اگر راست می‌گویند که برای منافع ملی کشور کار می‌کنند باید در قبال قضایای جاری مسوولانه عمل کنند.

او تمامی فعالیت‌های حکومت و شورای ملی را نمایشی خواند و تاکید کرد که مسوولان باید دست از انجام کارهای نمایشی بردارند و عملاً برای بهبود وضعیت سیاسی و امنیتی کشور وارد اقدام شوند.

این در حالی است که 11 عضو برجسته گروه طالبان که در زندان بگرام به سر می‌بردند به روز یک شنبه هفته جاری در ولایت بغلان با سه انجنیر هندی که در بند طالبان بودند، تبادله شدند.

در میان زندانی‌های رها شده، سه چهره مهم طالبان شیخ عبدالرحیم والی طالبان برای ولایت کنر؛ مولوی عبدالرشید بلوچ والی طالبان برای نیمروز و همچنان عزیزالرحمان والی مشهور به احسان‌الله خواهرزاده سراج‌الدین حقانی و 9 قوماندان برجسته این گروه شامل اند.

گفته می‌شود، این تعامل در دیدار هیات امریکا به رهبری خلیل زاد و نماینده گان طالبان به رهبری ملاعبدالغنی برادر که هفته پیش در اسلام آباد انجام شد، صورت گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала