نور: یک نامزد حتما برنده است / انتخابات به دور دوم نخواهد رفت

© Sputnik / T.AZIMعطا محمد نور: یک نامزد حتما برنده است / انتخابات به دور دوم نخواهد رفت
عطا محمد نور: یک نامزد حتما برنده است / انتخابات به دور دوم  نخواهد رفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که معلومات از نتایج ابتدایی نشان دهنده پیروزی یکی از نامزدان در دور اول است ‌و نیاز رفتن به دور دوم نخواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی در پیامی گفته است، کسانی که در انتظار خلق بحران، نپذیرفتن نتایج از اکنون و کشانیدن مردم به جاده‌ها هستند، چنین ایده‌ای را از سر دور کنند.

وی گفته:"با همه کمی و کاستی ای که در انتخابات وجود داشت، نخست اشتراک مردم ‌و پیروزی مردم‌سالاری را برای کافه مردم شجاع افغانستان تبریک عرض می‌کنم. معلومات از نتایج ابتدایی نشان دهنده پیروزی یکی از نامزدان در دور اول است ‌و نیاز رفتن به دور دوم نخواهد بود."

شورای نامزدان: انتخابات نواقص جدی داشت - اسپوتنیک افغانستان
شورای نامزدان: انتخابات نواقص جدی داشت

رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان افزوده:" کسانی که در انتظار خلق بحران، نپذیرفتن نتایج از اکنون و کشانیدن مردم به جاده‌ها هستند تا گویا به ریاست اجراییه برسند، لطفا چنین ایده‌ای را از سر دور کنند. چون اينبار رياست اجراييه‌ای وجود نخواهد داشت. افغانستان در یک نقطه حساسی قرار دارد و مردم و کشور حوصله بحران را ندارند. به امید آرامش و صلح و صفا!".

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، روز گذشته (شنبه 6 میزان) در سراسر کشور علیرغم تهدیدات شدید امنیتی برگزار شد.

کمیسیون انتخابات، این انتخابات را یکی از شفاف‌ترین انتخابات کشور در 18 سال گذشته خواند.

نتیجه مقدماتی رسمی این انتخابات، براساس تقویم این کمیسیون قرار است تا سه هفته دیگر (27 میزان) اعلام شود.

در این انتخابات سیزده نفر رقابت می‌کنند. در آغاز هجده نفر نامزد بودند اما پنج نفر از نامزدها قبل از برگزاری انتخابات انصراف دادند.

رقیبان اصلی در این انتخابات محمداشرف غنی رییس جمهور و داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی می‌باشند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала