‏اشرف غنی: کمیسیون شکایات انتخاباتی همه شکایت‌ها را جدی بگیرد

© Photo / Facebook/AGاشرف غنی: کمیسیون شکایات انتخاباتی همه شکایت‌ها را جدی بگیرد
اشرف غنی: کمیسیون شکایات انتخاباتی همه شکایت‌ها را جدی بگیرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهور افغانستان از کمسیون مستقل شکایات انتخاباتی خواست تا همه شکایت‌های انتخاباتی را جدی بگیرد و به آن رسید‌گی کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه، محمد اشرف غنی شام شنبه(۶میزان) در یک پیام ویدیویی گفت: کمیسیون ‌های انتخاباتی باید با حفظ امانت داری از آرای مردم صیانت کنند.

‏او افزود:- "به طالبان می‌گویم که از جنگ دست بکشند و به صلح رو بیاورند و از این فرصت تاریخی استفاده کنند و به خواست مردم افغانستان پاسخ مثبت بدهند، جنگ را بس کنند".

آغاز روند انتقال نتایج از دستگاه های بایومتریک به سرور مرکزی  - اسپوتنیک افغانستان
آغاز روند انتقال نتایج از دستگاه های بایومتریک به سرور مرکزی

رییس جمهور افغانستان ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی برای تامین انتخابات تصریح کرد، نیروهای امنیتی ثابت کردند که مدافع قانون اساسی جمهوریت اسلامی ما هستند.

وی اضافه کرد، که مردم با حضورشان در انتخابات، تصویری از استقامت و مردم‌سالاری را به جهانیان به نمایش گذاشته‌‎، به صدای جمهوریت لبیک گفته و قانونی اساسی را پاس داشته‌اند.

 او که در این دور انتخابات ریاست جمهوری خود یکی از نامزدان بود، از حریفان و هوادارانش که در جریان کارزارهای انتخاباتی برای تقویت دموکراسی تلاش کردند، نیز به نیکی یاد کرد.

به گفته او، در صورتی که در روز انتخابات رفتار نادرست، نقض قانون و تخلفات صورت گرفته باشد، توقع مردم از نامزدان این انتخابات این است که شکایت‌های‌شان در این مورد را از مجرای قانونی به پیش‌ ببرند، تا کمیسیون شکایات انتخاباتی به صورت جدی و سریع به آن رسید‌گی کند.

به گفته رییس جمهور افغانستان، مردم با اشتراک گسترده‌‌شان در انتخابات، مسوولیت‌شان را ادا کردند، اما امور متباقی که پیروزی این روند است، به کمیسیون‌های انتخاباتی مرتبط است. او از این کمیسیون‌ها خواست تا با امانت‌داری وظیفه ‌شان را انجام دهند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала