نامزد خاشقچی به اعتراف بن سلمان به قتل خاشقجی واکنش نشان داد

© AP Photo / Emrah Gurelنامزد خاشقچی به اعتراف بن سلمان به قتل خاشقجی واکنش نشان داد
نامزد خاشقچی به اعتراف بن سلمان به قتل خاشقجی واکنش نشان داد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
نامزد خبرنگار کشته شده ای عربستان سعودی گفت، که خبرنگاران همکار وی همه ای تلاش خود را انجام دادند تا هیچ کس نتواند این موضوع را لاپوشانی کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، به دنبال اعتراف ولیعهد عربستان درباره نقش خویش در قتل جمال خاشقچی، نامزد خبرنگار کشته شده سعودی روز پنج شنبه با تقدیر از زحمت های اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران همکار وی همه ای تلاش خود را انجام دادند تا هیچ کس نتواند این موضوع را لاپوشانی کند.

بن سلمان: قتل خاشقجی تحت نظر من اتفاق افتاد  - اسپوتنیک افغانستان
بن سلمان: قتل خاشقجی تحت نظر من اتفاق افتاد

خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقچی روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه ان بی سی با تشکر از اصحاب رسانه برای پیگیری قتل همسرش گفت: عربستان سعودی به لطف پوشش رسانه های بین المللی تحت فشار گسترده قرار گرفت.

وی در ادامه با لحنی تاسف انگیز گفت: اما همه این تلاش ها رهبران جهان را ترغیب به تحریم عربستان نکرد، این بسیار ناراحت کننده است.

چنگیز تاکید کرد: اگرچه اتحادیه اروپا و ایالات متحده در برابر این قتل موضع گیری قاطعی نداشتند اما عربستان در این موضوع درس مهمی آموخت و آن این است که آنها نیز باید پاسخگو باشند.

اظهارات وی در حالی مطرح شد، که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تازگی سکوت خود را شکست و برای نخستین بار درباره نقش خویش در قتل خاشقچی صحبت کرد.

پیش از این، ولیعهد عربستان سعودی روز پنج شنبه به شبکه پی‌بی‌اس گفت، که مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی را می‌پذیرد زیرا این قتل زیر نظر او روی داده است.

ولیعهد عربستان سعودی به مجری شبکه پی بی اس گفت: این قتل (جمال جاشقجی) زیر نظارت من صورت پذیرفت. من همه ای مسئولیت را می‌پذیرم زیرا زیر نظارت من انجام گرفته است.

یادآوری می کنیم، که این اعتراف محمد بن سلمان در حالی صورت گرفته که عربستان سعودی ابتدا از اساس قتل جمال خاشقجی را انکار کرده و مدعی شده بود، این روزنامه‌نگار به سلامت از کنسولگری بیرون شده است. در ادامه با فشارهای بین‌المللی این کشور اعلام کرد که این قتل از سوی نیروهای سرکش سعودی صورت گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала