میزان تولید نفت عربستان سعودی به حالت عادی بازگشت

© REUTERS / VIDEOS OBTAINED BY REUTERSمیزان تولید نفت عربستان سعودی به حالت عادی بازگشت
میزان تولید نفت عربستان سعودی به حالت عادی بازگشت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عربستان سعودی پس از حمله 14 سپتامبر به تاسیسات آرامکو، تولید نفت را به طور کامل احیا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از وال استریت ژورنال با استناد از منابع مطلع، عربستان سعودی تولید نفت خود را به 9.8 میلیون بشکه در روز احیا کرد.

گفته می‌شود که عربستان سعودی، بسیار سریع‌تر از آنچه گمان می‌رفت، موفق به مهار آسیب‌ ناشی از حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی شده است. مسئولان آرامکو اعلام کرده‌اند که تولید نفت عربستان به 9،8 میلیون بشکه در روز رسیده است.

در تاریخ 14 سپتامبر پس از حمله هواپیما های بدون سرنشین به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی تولید نفت به میزان 5،7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

شاهزاده عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی و همچنین امین ناصر، رئیس شرکت ملی نفت این کشور "آرامکو"، پیش از این اعلام کرده بودند که تولید و صادرات نفت عربستان تا پایان ماه سپتامبر به حالت عادی باز خواهد گشت.

وزیر انرژی عربستان علام کرد، سطح ظرفیت تولید نفت تا پایان ماه سپتامبر به 11 میلیون بشکه و تا اواخر نوامبر تا 12 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که روند عادی سازی تولید و عرضه نفت خام عربستان و شرکت ملی نفت این کشور (آرامکو) سریع‌تر از گمانه‌زنی‌های نخستین متحقق شده است.

پالایشگاه بقیق یکی از دو هدف اصلی حملات روز شنبه 14 سپتامبر بود. اکنون مسئولان شرکت آرامکو اعلام کرده‌اند که میزان خروجی نفت این پالایشگاه به 9،8  میلیون بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که مسئولان آرامکو روز دوشنبه 23 سپتامبر، میزان تولید نفت این پالایشگاه را حدود سه میلیون بشکه در روز اعلام کرده بودند.

دو شرکت بزرگ شرکت ملی نفت عربستان سعودی آرامکو در اباقیق و خریص در شب 14 سپتامبر مورد حمله قرار گرفتند. شورشیان حوثی یمنی از جنبش انصار الله مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند. امریکا و عربستان سعودی ایران را مقصر این حملات، می‌دانند. تهران این اتهامات را بی اساس خوانده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала