ناتو نیروهای افغانستان را در امنیت انتخابات کمک می نماید

© Flickr / Medien Bundeswehr ناتو نیروهای افغانستان را در امنیت انتخابات کمک می نماید
 ناتو نیروهای افغانستان را در امنیت انتخابات کمک می نماید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ملکی ناتودر افغانستان، روز دوشنبه (۲۵سنبله) در سفرش به ولایت بلخ، بر برگزاری انتخابات شفاف تأکید کرد و افزود که ناتو برای تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، نیروهای امنیتی را کمک خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، نیکولاس کی، نماینده ملکی ناتودر افغانستان، در یک نشست خبری در شورای ولایتی بلخ در شهر مزار، از نامزدان ریاست‌‎جمهوری می‌خواهد که قواعد بازی را رعایت کنند و به رأی مردم احترام بگذارند.

او افزود که از بهر این به شمال‌کشور آمده‌است تا به مردم اطمینان دهد که ناتو برای تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری نیروهای امنیتی افغان را کمک می‌کند و نیز تلاش می‌شود تا انتخابات به گونۀ شفاف برگزار شود.

او می افزاید: "در انتخابات گذشته مواردی زیادی از تقلب دیده شده و انتخابات مهندسی شده بود. اکنون همچون نماینده ارشد غیرنظامی ناتو از تمام گروه‌های درگیر انتخابات می‌خواهم که قواعد بازی را، رعایت کنند و ارادۀ مردم افغانستان را احترام بگذارند. زیرا بیشتری مردم افغانستان در شرایط خطرناک به پای صندوق‌های رای می‌روند و رای خود را استعمال ".

وی راۀ حل مشکل افغانستان را مذاکرات میان دولت و طالبان می‌داند و می‌افزاید که به‌زودی این مذاکرات آغاز خواهد شد.

او اضافه کرد که تا زمانی ناتو مطمئین نشود که افغانستان دوباره به پنا‌هگاه امن برای هراس‌افگنان مبدل نمی‌شود، این کشور را ترک نخواهند کرد و ناتو در کنار نیروهای امنیتی افغان خواهند ماند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала