غنی: بدون هیچ شکی نتخابات برگزاری می‌گردد

© @ARG - FBاشرف غنی
اشرف غنی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهورغنی می‌گوید که حالا هیچ شک و شبهه‌ای در برگزاری انتخابات وجود ندارد و باید همه برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه آماده باشند.|

به گزارش اسپوتنیک،  دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای غنی شام روز دوشنبه (18 سنبله) از طریق ویدیو کنفرانس با والیان، قوماندانان قول اردوها و امنیه ولایات و روئسای ولایتی کمیسیون‌های انتخاباتی در رابطه به تامین امنیت و شفافیت انتخابات، صحبت کرد.

وی در این ویدیو کنفرانس گفت که تا روز انتخابات تمام توجه باید بالای تامین امنیت مراکز رای دهی، کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری، روز انتخابات و انتقال مواد حساس انتخاباتی، متمرکز گردد.

او با اشاره به مناطق تازه تصفیه شده از وجود طالبان به خصوص ولسوالی‌های وردوج و یمگان ولایت بدخشان گفت که در این مناطق زمینه اشتراک مردم در انتخابات فراهم و امنیت آن تامین گردد. وی افزود که قوای عملیاتی خاص با راه اندازی عملیات‌ها در مناطق متذکره زمینه را برای تامین امنیت انتخابات فراهم خواهند کرد.

رحمت الله نبیل از پیوند تیم غنی با شبکه حقانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۳ پرده برداشت - اسپوتنیک افغانستان
رحمت الله نبیل از پیوند تیم غنی با شبکه حقانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۳ پرده برداشت

محمداشرف غنی به تمام مسئولین نظامی و ملکی ولایات هدایت داد که به هیچ صورت در امور کاری کمیسیون‌های انتخاباتی مداخله نکنند و به همکاری‌های صد در صدی شان با آنها ادامه بدهند. وی افزود که مداخله‌ها در انتخابات باید تشخیص گردند و برای جلوگیری از آن به جدیت اقدام گردد.

آقای غنی به مسئولین ملکی و نظامی ولایات هدایت داد تا هر آن عملی که شفافیت و سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد به گونه جدی مورد تعقیب قرار گیرد.

 وی افزود که به کوچکترین تهدید به شفافیت انتخابات اجازه نمی‌دهم، نزده روز آینده را وقف کار برای برگزاری انتخابات می‌نمایم تا به گونه شفاف، سرتاسری و همه شمول برگزار گردد.

وی با تاکید تصریح کرد که حالا هیچ شک و شبهه در برگزاری انتخابات و جود نداشته باشد، صلح بدون مشروعیت تامین نمی‌شود و مشروعیت بدون انتخابات به میان نمی‌آید. وی افزود که صلح اولویت ما است، اما کلید صلح در انتخابات است و برگزاری انتخابات وجیبه ملی و مسئولیت تاریخی ما می‌باشد.

محمداشرف غنی همچنان به مسئولین ولایات هدایت داد تا در قسمت تشویق و ترغیب مردم بخاطر اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری تلاش نمایند و زمینه را برای اشتراک آنان فراهم سازند.

این در حالی است که پیش از این گفته می‌شود که احتمال دارد انتخابات ریاست جمهوری پس از توافق امریکا با طالبان به تعویق افتاد اما دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا با اشاره به حملات اخیر طالبان در کابل، مذاکرات با طالبان را منتفی اعلام کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала