میلر به عبدالله: به حمایت از نیرو های افغان در «سرکوب کردن طالبان» ادامه خواهیم داد

© @AFGHANCE- FBدیدار اسکات میلر و عبدالله عبدالله در قصر سپیدار
دیدار اسکات میلر و عبدالله عبدالله در قصر سپیدار - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرمانده عمومی نیروهای ناتو و حمایت قاطع در افغانستان با رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در قصر سپیدار دیدار کرد .فرمانده ناتو دراین دیدار از ادامه حمایت نیرو های خارجی برای سرکوب طالبان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، قصر سپیدار با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای عبدالله، بعد از ظهر یک‌شنبه (17 سنبله) با جنرال اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو و حمایت قاطع در افغانستان، در دفتر کارش، دیدار کرده است.

بر بنیاد اعلامیه، در این ديدار آخرین تحولات نظامی و امنیتی افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

فرمانده عمومی ناتو و حمایت قاطع در این دیدار بر ادامه همکاری‌های مشترک و نزدیک میان نیروهای حمایت قاطع و قوای مسلح افغانستان برای سرکوب طالبان اطمینان داد.

این در حالی است که پس از توقف مذاکرات صلح امریکا و طالبان توسط دونالد ترامپ، مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا نیز از اعمال فشار نظامی امریکا بر طالبان هشدار داده است.

آقای پمپیو گفته: "اگر طالبان روش شان را تغییر ندهند، اگر به تعهداتی که با ما در جریان هفته‌ها و در برخی مواد در جریان ماه‌ها کرده اند، عمل نکنند، رییس جمهور ایالات متحده فشارها را (بر طالبان) کاهش نخواهد داد."

او همچنین گفته که ایالات متحده حمایت‌اش را از نیروهای امنیتی افغانستان که سرسختانه با طالبان جنگیده‌اند، کاهش نمی‌دهد.

مذاکرات صلح امریکا و طالبان پس از حمله روز پنج شنبه گذشته طالبان در شش درک کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز ارشد امریکا، یک سرباز رومانیایی و 10 فرد ملکی افغان شد، از سوی دونالد ترامپ متوقف شد.

او افزوده که اگر طالبان نمی‌توانند روی برقراری آتش بس در جریان این مذاکرات صلح توافق کنند، پس آنان قدرت مذاکره برای رسیدن به یک توافقنامه "معنی دار" را نیز ندارند.

توقف مذاکرات امریکا و طالبان، از سوی حکومت افغانستان استقبال شده و مقام‌های کابل گفته‌اند که از ابتدا می‌دانستند، طالبان به تعهدات خود نسبت به مذاکرات صلح پابند نخواهد ماند و اگر این توافقنامه به مرحله امضا می‌رسید، پیامدهای خطرناک برای افغانستان بر جا می‌گذاشت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала